Virüs olan bilgisayara takılan flash başka bir bilgisayara takılınca o bilgisayara virüs bulaşır mı?

CoClown94

Picopat
Daha fazla  
Dediğim gibi virüs olan laptopa takılan flash başka bir bilgisayara takılınca o bilgisayara virüs bulaşır mı?

Şöyle göstermek yeterli. Hacettepe Üniversitesi paylaştı bunu.

Dosya Ekleri

• 123.PNG
    123.PNG
    25,1 KB · Görüntüleme: 36
Virüse bağlıdır. Çok riskli virüs vardır ya da az riskli virüs vardır. USB'ye geçip geçmediğini anlaman lazım. Ama bence riske atma 😀

Virüse bağlıdır. Çok riskli virüs vardır ya da az riskli virüs vardır. USB'ye geçip geçmediğini anlaman lazım. Ama bence riske atma 😀

Nasıl anlarım hocam.

Riske atma bence takma.

Virüse bağlı, takmayın derim.

Taktım maalesef virüs adı: Ramnit.

Nasıl anlarım hocam.
Bilgisayarınıza bulaşan virusun ailesini araştırın, ondan sonra bu ailenin takılı USB belleklerine veya PCnin bağlı olduğu ağ a siçrayıp sıçrayamiyacagini kontrol edin,

VEYA Windows u Safe Modda açın ve beleği takın, ondan sonrada Safe Modda sıfırlayın, bunun daha güvenli yolu Linuxta sifirlamaktır.

Nasıl anlarım hocam.

Hocam ramnit ise muhtelemen taktığınız bilgisayara bulaşmıştır, MBR a kadar gidebilen bir virüs bu, bulaştığı hard diskleri mümkün olduğunca baska bir bilgisayara takmayın

Nasıl anlarım hocam.

Hocam ramnit ise muhtelemen taktığınız bilgisayara bulaşmıştır, MBR a kadar gidebilen bir virüs bu, bulaştığı hard diskleri formatlamadan mümkün olduğunca baska bir bilgisayara takmayın

Bilgisayarınıza bulaşan virusun ailesini araştırın, ondan sonra bu ailenin takılı USB belleklerine veya PC'nin bağlı olduğu ağ a siçrayıp sıçrayamiyacagini kontrol edin,

Veya Windows'u safe modda açın ve beleği takın, ondan sonra da safe modda sıfırlayın, bunun daha güvenli yolu Linux'ta sifirlamaktır.

Hocam ramnit ise muhtelemen taktığınız bilgisayara bulaşmıştır, MBR'a kadar gidebilen bir virüs bu, bulaştığı hard diskleri mümkün olduğunca baska bir bilgisayara takmayın.

Hocam ramnit ise muhtelemen taktığınız bilgisayara bulaşmıştır, MBR'a kadar gidebilen bir virüs bu, bulaştığı hard diskleri formatlamadan mümkün olduğunca baska bir bilgisayara takmayın.

Hocam virüslü olan laptopta Windows güvenliğinde virüs bildirimi geliyordu ama 2. bilgisayar şu an açık boş boş duruyorum ama hiçbir bildirim gelmiyor Windows güvenliğinden.

Hocam virüslü olan laptopta Windows güvenliğinde virüs bildirimi geliyordu ama 2. bilgisayar şu an açık boş boş duruyorum ama hiçbir bildirim gelmiyor Windows güvenliğinden.

Hatta üstüne bir de Avast'tan tam virüs taraması yaptım kötü amaçlı yazılım bulamadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı