Çözüldü Bilgisayara trojan bulaşır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

tgman

Decipat
Daha fazla  
Merhabalar, kısaca konuyu anlatayım.
Bir oyunda mod yaparken font değiştirmek için bir font ayarlama uygulamasını indirdim. İndiğinde ZIP halinde inmişti ben yine de bilgisayardaki kasperskya ZIP dosyasını tarattım ve tehdit çıkmadı. Yine de VirusTotal'e şüphelendiğim için tarattım ve 81/3 virüs çıktı ve trojan dedi. Kaspersky ve BitDefender gibi antivirüslerden uyarı yoktu. Hiçbir şekilde ZIP dosyasını açmadım veya içindeki dosyaları vs. bakmadım, açmadım. Fakat yine de şüpheleniyorum, sizce bulaşmış mıdır?

Çözüm
1679732023229.png

Bu MaxSecure nedense her şeye virüs diyor. Programın kaynak kodu sitesinde var, false-positive yani virüs olduğunu sanmıyorum.
VirusTotal sonucunu atabilir misiniz? Kaspersky bir şey bulmadıysa uyarı veren antivirüsler doğru olmayabilir. Belki false-positive'dir. Ayrıca indirdiğiniz programın adını ve nereden indirdiğinizi söyleyebilir misiniz?

VirusTotal sonucunu atabilir misiniz? Kaspersky bir şey bulmadıysa uyarı veren antivirüsler doğru olmayabilir. Belki false-positive'dir. Ayrıca indirdiğiniz programın adını ve nereden indirdiğinizi söyleyebilir misiniz?

BMFont - AngelCode.com buradan indirdim.
Şu an VirusTotal sonuçlarına bakamıyorum muhtemelen farklı bir tarayıcıdan tarattım.

Çözüm
McAfee kullanıyorum siteye riskli site diyor istediğiniz bir av, antimalware ile taratın.

F-P miş konu kapanabilir.

Geri
Yukarı