Bilgisayara trojan girmiş olabilir mi?

Göktuğ321

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
kergit kargıcısı
Az önce bir Malwarebytes'ı bir açıp bakayım dedim bildirimler var diyor ki şunları engelledik aşağıda fotoğrafı var.
Dün saat 8'de girmeye çalıştığım Counter-Strike Source sunucusundan girmeye çalışmıştım aslında içimde virüs şüphesi vardı. Her neyse bunu gördükten sonara CMD'yi yönetici olarak çalıştırarak şu an aktif olan IP adreslerine baktım. Trojanın IP adresi gözükmüyordu fakat yine de korkuyorum. Bilgisayarı formatlamaya gerek var mı?
Bu arada oyunu Steam'den satın aldım. Çok korkuyorum. Oyuna girmeden önce sunucudaki birkaç harita indiriyordu bende iptale bastım. Bilemiyorum önce trojan salı günü saldırı yapmış engellenmiş sonra yine aynı trojan pazar günü yine 7 8 sularında saldırı yapmış, ama malwarebytes engellemiş.

Dosya Ekleri

• lütfen yardım edin.PNG
    lütfen yardım edin.PNG
    7,7 KB · Görüntüleme: 123
  • iki kez girmeye çalışmış.PNG
    iki kez girmeye çalışmış.PNG
    20,5 KB · Görüntüleme: 113
Az önce bir Malwarebytes'ı bir açıp bakayım dedim bildirimler var diyor ki şunları engelledik aşağıda fotoğrafı var.
Dün saat 8'de girmeye çalıştığım counter-Strike Source sunucusundan girmeye çalışmıştım aslında içimde virüs şüphesi vardı. Her neyse bunu gördükten sonara CMD'yi yönetici olarak çalıştırarak şu an aktif olan IP adreslerine baktım. Trojanın IP adresi gözükmüyordu fakat yine de korkuyorum. Bilgisayarı formatlamaya gerek var mı?
Bu arada oyunu Steam'den satın aldım. Çok korkuyorum. Oyuna girmeden önce sunucudaki birkaç harita indiriyordu bende iptale bastım. Bilemiyorum önce trojan salı günü saldırı yapmış engellenmiş sonra yine aynı trojan pazar günü yine 7 8 sularında saldırı yapmış, ama Malwarebytes engellemiş.

Format atmanıza gerek yok. Aşağı'da verdiğim yazılımlar ile teker teker tarama yaparak sonuçları atın.

Emsisoft | Anti-Malware: Lightweight Malware Protection for the Home

NortonLifeLock Rescue Tools

Zemana Anti Malware: Premium ve Ücretsiz Malware Temizleme Programı

Comodo Cleaning Essentials | Malware Removal Tool 2020

Taramalar'dan sonra bilgisayarınızı ıron cleaner ile temizleyin. Bilgisayarınıza iyi gelir.
KCS Toolbox | KCS Updater | KCS Ram Cleaner tanitimi.

Hocam, saldırı engellenmiş. Bu konuda @24099 hocam yardımcı olabilir.

Cmd'ye netstat -n ve netstat -a yazın. Eğer çıkan 4 haneli sayılardan birinde sıralı sayılar (örneğin 1234) ya da rakamları aynı sayılar varsa 8888 gibi, bulaşmış demektir.

Dün saat 8'de girmeye çalıştığım Counter-Strike Source sunucusundan girmeye çalışmıştım aslında içimde virüs şüphesi vardı. Her neyse bunu gördükten sonara CMD'yi yönetici olarak çalıştırarak şu an aktif olan IP adreslerine baktım. Trojanın IP adresi gözükmüyordu fakat yine de korkuyorum. Bilgisayarı formatlamaya gerek var mı?
Bu arada oyunu Steam'den satın aldım. Çok korkuyorum. Oyuna girmeden önce sunucudaki birkaç harita indiriyordu bende iptale bastım. Bilemiyorum önce trojan salı günü saldırı yapmış engellenmiş sonra yine aynı trojan pazar günü yine 7 8 sularında saldırı yapmış, ama malwarebytes engellemiş.
Hl2.exe, Windows işletim sistemi için önemli değildir ve nispeten az soruna neden olur. Hl2.exe "C: \ Program Files (x86)" alt klasöründe bulunur - öncelikle C: \ Program Files (x86) \ Steam \ steamapps \ common \ Team Fortress 2 \ . Windows 10/8/7 / XP'deki bilinen dosya boyutları 98, 304 bayt (tüm oluşumların% 25'i), 120, 912 bayt ve 4 değişkendir.

Kaynak: Hl2.exe dosyası nedir?

Dün saat 8'de girmeye çalıştığım counter-Strike Source sunucusundan girmeye çalışmıştım aslında içimde virüs şüphesi vardı. Her neyse bunu gördükten sonara CMD'yi yönetici olarak çalıştırarak şu an aktif olan IP adreslerine baktım. Trojanın IP adresi gözükmüyordu fakat yine de korkuyorum. Bilgisayarı formatlamaya gerek var mı?
Bu arada oyunu Steam'den satın aldım. Çok korkuyorum. Oyuna girmeden önce sunucudaki birkaç harita indiriyordu bende iptale bastım. Bilemiyorum önce trojan salı günü saldırı yapmış engellenmiş sonra yine aynı trojan pazar günü yine 7 8 sularında saldırı yapmış, ama Malwarebytes engellemiş.

@24099 abi yardımcı olur musun?

Netstat falan yapmayın, doğruluğu olmayan saçma şeyler. Komut istemine bakarak saldırı veya zararlı tespit edilmez.

Ek olarak MBAM yazılımının aktif koruma yerine tarama amaçlı kullanılması daha doğru olacaktır diye düşünüyorum. Sisteminizde iyi bir IS olsun, yanında da MBAM bulunursa yeterli.

Algılamaya gelecek olursak pek detay vermemiş. Her sunucuya girince mi bu durum oluyor yoksa birkaçında mı? Her sunucuya girince oluyorsa resmi sunucular da dahil o zaman false-positive diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı