Bilgisayara virüs bulaştı

TALİANT

Hectopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Bugün sabah bilgisayarla oyun oynayıp kapattım, ardından bilgisayarı 1 saat sonra açtığımda normalden yavaş açıldı. Ekran geldiğinde sadece duvar kâğıdı ve uygulama kısayolları vardı. Windows tuşuna bastığımda açılıp geri kapanıyordu, sanki bir şey engelliyordu. Ardında sağ altta tarih ve saate baktığımda 31 Temmuz 3131 yazıyordu, bunu görünce virüs girdiğinden iyice emin oldum. Elimde Windows yüklemek için USB'i olmadığından sıfırlama yapıyorum. Tüm hesapların şifresini değiştirip, çıkış yaptım. Sizce bu ne? Ekstradan ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün sabah bilgisayarla oyun oynayıp kapattım, ardından bilgisayarı 1 saat sonra açtığımda normalden yavaş açıldı. Ekran geldiğinde sadece duvar kâğıdı ve uygulama kısayolları vardı. Windows tuşuna bastığımda açılıp geri kapanıyordu, sanki bir şey engelliyordu. Ardında sağ altta tarih ve saate baktığımda 31 Temmuz 3131 yazıyordu, bunu görünce virüs girdiğinden iyice emin oldum. Elimde Windows yüklemek için USB'i olmadığından sıfırlama yapıyorum. Tüm hesapların şifresini değiştirip, çıkış yaptım. Sizce bu ne? Ekstradan ne yapmam lazım?

Malwarebytes programı indirip tarama yapın. O virüsleri bulur temizler. Sonra ileriki zamanda format atarsınız.

Hocam pubg mobile'de Arap birine laf atmıştım,o olabilir 🤣
Hayır. İşletim sistemin ve dışarıya port açan programların ve servislerin sürümü eskiyse ve güvenlik açığı oluşturuyorsa hacklenirsin. Sosyal mühendislik kurbanı da olmuş olabilirsin.

Emsisoft Emergency Toolkit ve Malwarebytes ile tarama gerçekleştir. Eğer için rahat etmezse ve sorun görmeye devam edersen, format at.

Kayıt defterlerini kontrol et.

Yeni konular

Geri
Yukarı