Bilgisayara virüs girdi

O zaman direk PC'yi yeni almış da kurulum yapıyormuş gibi Windows kurulum USB'si kullanabilirsiniz.

Temiz ve sağlıklı bir sistem için ek tavsiye: Windows Update tamamlanmadan hiçbir driver kurmayın. Sakin olun, aceleye etmeyin. :) Gerekmedikçe güncel driver takıntısı yapmayın ve Windows Update'nin yüklemiş olduğu sürücüleri kullanın.

Şu anda bu forumdan araştırdım ESET diye bir antivirüs programı indirdim virüs buldu şu anda PC'yi yeniden baslatmamı istedi başlattım. Hocam bu işlemler pcyi tamemen sıfırlarmı ?

Şu anda bu forumdan araştırdım ESET diye bir antivirüs programı indirdim virüs buldu şu anda PC'yi yeniden baslatmamı istedi başlattım. Hocam bu işlemler PC'yi tamamen sıfırlar mı?

Virüsü temizledikden sonra format atmanı öneririm ucuz virüs degilse sistemin farklı yerlerinde kalıntı olabilir risk almamak için temiz kurulum öneririm.

Crackli ne indirirsen indir virus bulaşır. Bulaşmadı diyende kendini kandırır ya da güvenli yerden indirirsen bulaşmaz diyenlerde. Nereden biliyorsun bulaşmadığını her antivirus programı virus bulacak diye kaidemi var.

Crackli ne indirirsen indir virus bulaşır. Bulaşmadı diyende kendini kandırır ya da güvenli yerden indirirsen bulaşmaz diyenlerde. Nereden biliyorsun bulaşmadığını her antivirus programı virus bulacak diye kaidemi var.

VirusTotal'ın bulacagını düşünüyorum 50'den fazla antivirüs tarıyor çok iyi gizlenmedigi sürece sıkıntı.

Hocam ben Erasmus döneminde yaşadıgım evde format atamadan ders çalıştım. Virusde o sırada GPU'yu yakıyor:)

Bana miner virüsü bulaşmıştı hesaplarıma dokunmamışlar ama sıcaklıgım normal oldugu halde ekran kartımın 2 fanıda gitmişti servis anlar diye yolladım hiçbir şey anlamadılar SSD çalıp yollamışlar tek çalıncak işe yarar şey o idi PC'den anlamadıgım halde arızayı kendim buldum tamir ettirmek yerine aldıgım fiyata 2ci elden aynı fiyata sattım ekonomi sayesinde.

Virüsü temizledikden sonra format atmanı öneririm ucuz virüs degilse sistemin farklı yerlerinde kalıntı olabilir risk almamak için temiz kurulum öneririm.

ESET virüs programında tarattım ve yeniden başlat dedi bende başlattım bir 4 dk sürdü şu anda da bitmedi bu kadar uzun sürmesi normal mi?

Geri
Yukarı