Bilgisayara virüs girdi

Hitman 2 silent Assassin Türk yamasını bulmaya çalışıyordum. İndirip indirip deniyordum. Bilgisara bir anda bu cihazda anormal ağ trafiği tespit ettik diye bir yazı gözüktü. Barkod vardı tarattım kredi kartı istedi virüsü girdiğini anladım. Sonra Gmail'den Ubisoft şifrem değişmiş ve Steam'den hesap kurtarmak için şunları deneyin ve yıllar önceki Supercell'den bir kod geldi. Bende bilgisayarı direkt sıfırlamaya başladım. Şu anda %62 de. Şu anda bana söyleyeceğiz her şey önemli.
Hocam soğuk su.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, az evvel de bir yere yazmıştım çözüm NORTON 360.

Benim de yakın zamanda başıma bir illet bulaşmıştı, Norton hem 2 yıllık çok ucuz bir fiyat veriyor (250TL) hem de 5 bilgisayara kadar lisanslama yapabiliyorsun.

Ayrıca geçmiş olsun.

Hocam, az evvel de bir yere yazmıştım çözüm Norton 360.

Benim de yakın zamanda başıma bir illet bulaşmıştı, Norton hem 2 yıllık çok ucuz bir fiyat veriyor (250TL) hem de 5 bilgisayara kadar lisanslama yapabiliyorsun.

Ayrıca geçmiş olsun.

Kaspersky yükledim şimdilik ona bakacağım.

Bilgisayar kullanmayı bilmiyorsanız antivirüs virüs bulunca sildirin antivirüs kapatmayın bunu yapacaksanızda riski kabullenerek yapın ben bunu nadiren yapıyorum oda oyun hileleri ( çok kızacaksınız ama siz hiç sonoyuncu oynamamışsınız ) vede crackli oyunlar işim bitince de formatı atarım.

Bilgisayar kullanmayı bilmiyorsanız antivirüs virüs bulunca sildirin antivirüs kapatmayın bunu yapacaksanızda riski kabullenerek yapın ben bunu nadiren yapıyorum oda oyun hileleri ( çok kızacaksınız ama siz hiç SonOyuncu oynamamışsınız ) ve de crackli oyunlar işim bitince de formatı atarım.

Oyunları Steam'den almışımdır hep. Sadece Türkçe yama bulma hırsımdan bilgisayara virüs girdi maalesef oysaki Windows Defender bile farkermişti ben izin verdim. :/

Oyunları Steam'den almışımdır hep. Sadece Türkçe yama bulma hırsımdan bilgisayara virüs girdi maalesef oysaki Windows Defender bile farkermişti ben izin verdim. :/
Önemli bilgilerinizi güvene alırsanız birşey olmaz format atarsın gider ha bu arada defender bazen bulmuyor virüsü ESET av indirebilirsin ilk ay ücretsiz deneme yeni hesap açarak sınırsız kullanırsın.

Önemli bilgilerinizi güvene alırsanız birşey olmaz format atarsın gider ha bu arada defender bazen bulmuyor virüsü ESET av indirebilirsin ilk ay ücretsiz deneme yeni hesap açarak sınırsız kullanırsın.
Maillerime Steam ekran görüntüsüne ödül verdiniz diye bi 95 kere bildirim geldi hemen şifremi değiştirdim oysaki hem mobil guard hem tel kayıtlıydi Napabilirim

Maillerime Steam ekran görüntüsüne ödül verdiniz diye bi 95 kere bildirim geldi hemen şifremi değiştirdim oysaki hem mobil guard hem tel kayıtlıydi Napabilirim
Casus yazılımdır büyük ihtimal en az 3 kez başıma geldi. Taratma falan zaman kaybı. Direk sıfırlayın sıfırlayana kadar da internet bağlantınızı kesin ve usb ile yeni kurulum yapın. Kurulum esnasında disklerin içini temizlemeyi unutmayın.

Bilgisayarına kaydettiğin şifreler doğrultusunda senin bilgisayarın açıkken rahat bir şekilde sızabiliyorlar. Casus yazılım. Diğer adı sanırsam APİ idi.

Benim de başıma geldi, Steam'den 7 dolarlık envanter gitti. Aynı şekilde Steam Guard ve tüm güvenlik önlemleri aktifti. Bilgisayara kayıtlı şifreden sanki tanınan bilgisayardan giriş yapılıyor gibi giriyorlar. Casus yazılım kayıt defterindeki ayarları referans olarak kullanıyor bu da güvenlik önlemlerine takılmıyor.

Ben bu durumdan Norton 360 ile kurtulmuştum. Norton kurana kadar önce Linkedin hesabım gitti sonra steamden envanter gitti. Virüs temizliği sonrası şifrelerimi değiştirdim tedbir maksadıyla, çok şükür bir daha aynı sıkıntıyı yaşamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı