Bilgisayara virüs girdiğinden beri kullanılmayan eski hesapların ya maili değişiyor ya da giriliyor

Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: Asus PRIME A620M-K 6400mhz(OC) RGB M.2 AM5 mATX DDR5
Ekran Kart: Asus GeForce RTX 4070 Dual O12G 12GB GDDR6X 192 Bit DLSS 3
Ram: Corsair 16GB Vengeance 5200Mhz CL40 DDR5 AMD EXPO Ram (CMK5X16G1B52Z40A2-
Ssd: MLD 500GB M500 NVMe Gen4 Okuma 7000MB-Yazma 4700MB M.2 SSD (MLD22M500P21-500)
İşlemci Soğutucu: AMD Wraith Stealth AMD Uyumlu Hava Soğutucu
İşlemci: AMD Ryzen 5 7500F 3.70 Ghz 6 Çekirdek 38MB AM5 5nm İşlemci (MPK)
Kasa: DeepCool CG5
Bundan önceki açtığım konularda bilgisayarıma virüs girdiğini söylemiştim sağ olsunlar yardımcı oldunuz. Tüm işlemleri yaptım. Fakat hesaplara yine anormal bir şekilde giriyorlar başlıktan da görüldüğü gibi teker teker anlatacağım ilk virüs girdiği zaman hesapların şifresini değiştirdim 2. faktörlerini kontrol ettim asıl burada başlıyor.

İlk Steam'den geldi hesap kurtarmak için şuna basın sonra Supercell'den bir kod geldi. En son ne zaman girdim bilmiyorum ondan sonra Riot ve Ubisoft'dan geldi. Ben bu hesapları yine güvenceye aldım, işim vardı o yüzden bilgisayardan uzaktım.

1 gün sonra Steam ekran görüntüsüne ödül verdiniz diye 92 tane bildirim geldi. Hemen şifresini değiştirdim ondan sonra bilgisayara virüs taraması yapıp temiz kurulum yaptım, format attım. O gece vk diye bir hesabıma iOS tarafından giriş yapılmış. Ben tüm oturumlardan çıkıp şifresini değiştirdim. Sonra eski kullanmadığım Spotify hesabımın maili değiştirmiş. İlk başta alamadım sonra aldım. Instagram ve kullandığım Gmail'im temiz öyle aman aman önemli hesaplara girmedi sadece eski kullanmadığım hesapların ya mailini değiştiriyor ya da giriş yapıyor. Bundan sonra ne olur?

Muhtemelen maille aynı şifreyi kullandığınız bütün hesapları alırlar, onun dışında pek bir şey yapamazlar gibi. Önemli hesaplarınızın şifresini değiştirip iki faktörlü doğrulamayı açarsanız pek problem olmaz.

Mail bir şekilde ellerine geçmiş olabilir, yeni bir mail oluşturup hesaplarınızı oraya taşıyın.

Mail ellerine geçse bu yazdıklarımdan daha fazlasını yapabilirlerdi ama eski hesaplara giriyorlar sadece. Bir ara yeni mail oluştururum

Muhtemelen maille aynı şifreyi kullandığınız bütün hesapları alırlar, onun dışında pek bir şey yapamazlar gibi. Önemli hesaplarınızın şifresini değiştirip iki faktörlü doğrulamayı açarsanız pek problem olma2

Muhtemelen maille aynı şifreyi kullandığınız bütün hesapları alırlar, onun dışında pek bir şey yapamazlar gibi. Önemli hesaplarınızın şifresini değiştirip iki faktörlü doğrulamayı açarsanız pek problem olmaz.
2. faktör var evet.

00.45 saatinde Microsoft hesabıma giriş yapılmaya çalışılmış ama yapamamış bakalım ara ara Gmail'e bakacağım.

Mail ellerine geçse bu yazdıklarımdan daha fazlasını yapabilirlerdi ama eski hesaplara giriyorlar sadece. Bir ara yeni mail oluştururum.

2. faktör var evet.

00.45 saatinde Microsoft hesabıma giriş yapılmaya çalışılmış ama yapamamış bakalım ara ara Gmail'e bakacağım.

Şimdi mega hesabıma giriş yapılmış. Tüm oturuplardan çıkıp şifresini değiştirdim 2. faktörü açtım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı