Bilgisayara yeni parça takarken dikkat edilmesi gerekenler

tumer3k

Centipat
Bilgisayarımı yeni bir kasaya kuruyorum. Yeni işlemci ve ekran kartı da aldım. Açmadan önce yapmam gerekenler neler? Direkt açıp kullanabilir miyim? Bir de anakarta olan kablolama olsun, fan kablolaması olsun; sık yapılan bir bildiğiniz hata varsa söyleyebilir misiniz? Bilgisayara zarar vermeyeyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam USB ile ilgili bir tane kablo vardı onu da taktım oranın hemen sağındaki yere. Yeterli midir?

Hocam bir de benim güç kaynağımdan 2 tane kablo çıkıyor. Kablolardan birinde 2 SATA 1 Molex var. Diğerinde ise 2 SATA 1 Molex bir de fanların küçük pinlerine benzeyen bir şey var. Molex'i hangi kabloya yapayım fark eder mi? Bir de bu SATA kablolarını kullanacak mıyım?

Bahsettiğim fanların küçük pinine benzeyen şey bu. Bunu kullanacak mıyım?

ee tamam usb 3 müş kasandaki usbler onu takmışsın.
başka usb kablosu varsa onları f usb ye takıcaksın işte.

ee tamam usb 3 müş kasandaki usbler onu takmışsın.
başka usb kablosu varsa onları f usb ye takıcaksın işte.
Tamamdır. Bir de hocam az önce fanı molex bağlarken fanın o içindeki demir yerinden çıktı geri ittirdim. Bir sorun çıkarır mı?
@TheFoxsnow bir de bana güç kaynağına 6+2 takmamı söylemiştiniz ama öyle bir giriş yok ekran kartımda. GT 710 modeli MSI'ın

Tamamdır. Bir de hocam az önce fanı Molex bağlarken fanın o içindeki demir yerinden çıktı geri ittirdim. Bir sorun çıkarır mı?
@TheFoxsnow bir de bana güç kaynağına 6+2 takmamı söylemiştiniz ama öyle bir giriş yok ekran kartımda. GT 710 modeli MSI'ın

Dönüyorsa hayır.
Bir de eğer monte ettiysen bir fotoğraf atta heybetini görelim be kasanın!
Tamamdır. Bir de hocam az önce fanı Molex bağlarken fanın o içindeki demir yerinden çıktı geri ittirdim. Bir sorun çıkarır mı?

Ekran kartı dedemle yaşıt olduğu için aşırı bir güç tüketmediğinden.
PCI-e 16X soketinden alıyor :D

Dönüyorsa hayır.
Hocam fanı daha çalıştırmadım. Kasayı çalıştırmadım zaten. Korkum açarım da bir şeyler yanar falan diye. Açarsam sorun olur mu demek istedim. Kasayı şu an atamayacağım hocam biraz dağınık ortalık elim ayağım dolaştı işi bilmediğim için :D
Dönüyorsa hayır.

Ekran kartı dedemle yaşıt olduğu için aşırı bir güç tüketmediğinden.
PCI-e 16X soketinden alıyor :D
Hahah:D
@TheFoxsnow bir de RAM'lerimi işlemcinin yanından başlayarak arada bir boşluk bırakarak mı takayım? Demek istediğim 1-3 e mi takıcam 2-4 e mi? Hangisi 1-3 hangisi 2-4 bir de? İşlemciye en yakın olana be onun 2 yanına takacağım sanırım değil nmi?

1-3 tak geç
Hocam fanı daha çalıştırmadım. Kasayı çalıştırmadım zaten. Korkum açarım da bir şeyler yanar falan diye. Açarsam sorun olur mu demek istedim. Kasayı şu an atamayacağım hocam biraz dağınık ortalık elim ayağım dolaştı işi bilmediğim için :D

Hahah:D
@TheFoxsnow bir de RAM'lerimi işlemcinin yanından başlayarak arada bir boşluk bırakarak mı takayım? Demek istediğim 1-3 e mi takıcam 2-4 e mi? Hangisi 1-3 hangisi 2-4 bir de? İşlemciye en yakın olana be onun 2 yanına takacağım sanırım değil nmi?
1-3 tak geç

Hocam anakart ile kasa arasındaki yükseltme vidalarını taktıdınız değil mi? Takmadıysanız elektiği verdiğiniz anda anakartı yakarsınız.
Taktım hocam sağ olun.
Hocam anakart ile kasa arasındaki yükseltme vidalarını taktıdınız değil mi? Takmadıysanız elektiği verdiğiniz anda anakartı yakarsınız.
Hocam fanın birinin molexindrki demir çıktı hafif ben de yerine oturttum sorun olur mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı