Bilgisayarcı akrabamdan azar işittim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Galiba PC'nin PSU'sunu takarken bozsam daha az zararlı çıkarım.

Bilgisayarcılar neden böyle?

Ben bir anlık cesaretle dükkana yeniden gittim ve kapının önünde 1 dakika özgüvenimi toparlamaya çalıştım. Gerçek hayatta panik atak gibi sorunlarım olduğu için çok zorlanıyorum. Yeter artık deyip dükkana girdim. Eniştem bağırarak: "babanın bana 10 bin lira borcu var 1 yıldır ödemiyor, senin hurda bilgisayarının derdine mi düşeceğim sattım ben onu" dedi.

Bu olay yaşanırken ben 12 yaşındayım. O yaştaki çocuğa bağırılır mı ya?

Tam kapanmada bilgisayarımın yavaşladığını fark ettim ve format atmaya karar verdim. Nasıl atıldığını bilmediğim için eniştemin dükkanına gittim. 30 dakika kadar bekledikten sonra kasayı eve götürdüm ve kurulumu yaptım. Zula yükleyip oyuna girdiğimde aşırı derecede donduğunu fark ettim ve hemen ardından RAM miktarımın 8 GB'tan 2 GB'a düştüğünü fark ettim. O anki öfkeyle dükkana geri gittiğimde eniştem çayını yudumluyordu. Ben tam içeri girecekken telefonda birine bağırdığını duydum ve korktuğum için dükkanın dışında 15 dakika kadar bekledim. Sonra dükkana girdim ve durumu anlattım. Eniştem o anki sinirle "senin neyine yetmiyor 2 GB RAM?" diye bağırdı ve beni kovdu. Ben yolda ağlıyordum, eve vardığımda göz yaşlarımı sildim ve bilgisayarın başına oturdum.

Evet arkadaşlar, hikayenin devamı gelsin mi? Görüşlerinizi istiyorum.

Babana söyle bak bakalım eniştene ne oluyor 8 GB RAM 16 GB olur merak etme.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı