Bilgisayarcı arıza için verilen bilgisayarı daha çok bozdu

barbaroscorleone

Centipat
Merhaba dostlar,
Yaz başında laptopu karıştırırken bir daha açılmadı. Anakart chipset arizasi dendi 350₺'ye arizayi yaptırdım. Eve geldim ekran git gel yapmaya basladi. Geri götürdüm bir sorun yok dediler eve geldim bir problem kalmamıştı sonra gece dikkatimi çekti ekran parlaklığını kısamiyordum. Tekrar götürdüm dis servise vermemiz lazim dedi fakat vaktim olmadığı, sehir disina cikacagim icin sonra getiririm dedim. 1-2 ay sonra dönünce götürdüm benden tekrar para talep ettiler. Ben de arizadan önce boyle sorunları olmadigini para vermeyecegimi soyledim (+ olarak laptop isinip kapanmaya basladi sogutucu ustundeyken ve elektrik dolaşıyor touchpad in yan taraflarindaki metal bölümde) ben de gidip faturami talep ettim. 1 ay vermediler ben de vergi dairesine sikayet ettim. Faturami verecekler eninde sonunda tüketici haklarına şikayet ettiğimde sizce haklı çıkabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer her şey sizin anlattığınız gibi geliştiyse haklı çıkarsınız. Kanıtlar için gerekli olan bütün belgelerin elinizde bulunduğuna emin olunuz.

Faturamı bile vermiyorlar aylardır yani haklı olduklarını bilseler bu kadar uzatmazlar meseleyi diye düşünüyorum. Aklıma takılan tek şey tahribatı onların yaptıklarını nasıl kanitlayabilirim?

Böyle bir şey daha önceden başıma gelmemişti fakat fatura elinize geçtiği zaman bilgisayar üzerinde yaptıkları işlemler sonucundan belki bir yere varılabilir. Burada tek önemli olan şey isteyebilecekleri bütün belgeleri elinizde bulundurmanızdır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı