Bilgisayarcı garantileri vermiyor

Arkadaşımızın yaşı küçük daha anladığım kadarıyla. Okul harçlıklarımı biriktirdim, kimseye anlatamıyorum falan diyor bir ton sinir stres yapmış. Çok iyi anlıyorum neler hissettiğini üzülüyorum böyle mevzulara.
Evet, çok sinir bozucu. Sorsan muhtemelen o adam Müslümandır; şeref meselesi. Ülkemizde çok var böyleleri. Para dinleri olmuş.

İstanbul'da değil ama zaten bunu yaparak 1 insan kaybettiki Allah var ben o abiyi çok severdim ufak tefek yardımıda olmuştur bana ama bu son yaptığı unutulamaz bir şey para gelip gider ama insanlık önemli olan.

Takma kafana boş ver daha fazla. Silgi kullanmadan yaşama sanatına hayat denir. Bunların hepsi tecrübe ve tecrübeyi asla para ile satın alamazsın.
Bardağın dolu tarafından bak bir daha hayatın boyunca böyle mevzulara ayık olacaksın ve başını bu tara olaylar gelmeyecek.

Arkadaşımızın yaşı küçük daha anladığım kadarıyla. Okul harçlıklarımı biriktirdim, kimseye anlatamıyorum falan diyor bir ton sinir stres yapmış. Çok iyi anlıyorum neler hissettiğini üzülüyorum böyle mevzulara.
Yani 11.sınıfım bir öğrenci okul harçlıklarından başka nasıl para biriktirebilirki?Birde çok kafaya takarım.
Takma kafana boşver daha fazla. Silgi kullanmadan yaşama sanatına hayat denir. Bunların hepsi tecrübe ve tecrübeyi asla para ile satın alamazsın. Bardağın dolu tarafından bak bir daha hayatın boyunca böyle mevzulara ayık olacaksın ve başını bu tara olaylar gelmeyecek
Aynen öyle mesela sırf o olaydan sonra fak çaplı donanım bilgim oldu sonra bu tarz forumları tanıdım ve birdaha asla bu ve bunun gibi yerlerden alışveriş edinilmeyeceğini öğrendim.

''Bilgisayarcılara neden güvenilmez?'' sorusuna bir cevap daha. Umarım sorununuz çözülür.

Bir de adres vermeseniz bile bir ipucu bırakın ki buradaki kullanıcılar da uzak dursunlar.

Ürünler sıfır ancak sana faturasını/garantisini(resmi distribütörden alındıysa aynı işe yararlar) veremiyorsa iki nedeni olabilir bu işin. Ya ürünleri yurtdışından kendi getiren/ getirten, satın alıp satan biridir. Bu durumda garanti resmi distribütörü değil ürünü sana satan kişiyi bağlar. Yani doğrudan atıyorum Asus/Msi vb Türkiyeye ürünleri değiştir, tamir et diye yollayamazsın. Diğer seçenek faturayı kendi firmasına kestirmiştir ve muhasebesel olarak senin ürünlerinin faturasını kendi vergisinden düşmek için kullanmıştır. Bu durumda da distribütör sana değil haliyle fatura sahibi kişiye hizmet vereceğinden distribütörle kendi muhatap olması gerektiği için arıza halinde kendisine gelmeni söylemektedir.

Bu kişiye ödemeyi nasıl yaptın bilmiyorum ama faturayı alamaz isen ödeme yaptığını kanıtlar belgeleri sakla mutlaka(k.kartı çekimi, havale vb) Yok sadece elden para verdinse en kötü ihtimalle bir a4 kağıda bu ürünleri kendisinden aldığı gösterir bir yazıyı imzalayıp kaşelemesini ve sana vermesini iste. Her halükarda bir belge almaya çalış özetle. Tüketici hakem heyetleri üzerinden sorununu çözersin veya maliye bakanlığına şikayet etmekle tehdit eder yine çözersin. Çaresiz değilsin merak etme. Buradan anlamadığın kısımları sorarsan ben yardımcı olmaya çalışırım sana.

Sinerji bana sıfır aldığım ürün ile garanti vermediği için THH'ye verdim kendilerini. Faturan varsa en kötü sen de THH'ye gidersin kardeşim. Garanti belgeni verecek. Faturan yoksa ödeme yaptığına dair bir belge, kayıt bir şey varsa sakla.

Garantisiz/Faturasız sıfır ürün satışı olmaz yasaya uygun bir durum değil bu zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı