Bilgisayar kilitlenmesi yazılımsal olabilir mi?

thedeuss

Hectopat
Makaleler
1
Bilgisayar durduk yerde ekran donuyor klavye mouse hiçbir hareket yapamıyorum. Bilgisayarı açıp kapatmadanda düzelmiyor. Donanımsal işlere girmeden önce yazılımsal olarak bir sorun olma ihtimali var mı? Ona göre format atmayı planlıyorum.

RX 6500 XT.
ASRock B450M
R5 5500.
Aerocool VX Plus 400W.

Hocam bu aralar bana fazla olmaya başladı. Olduktan yaklaşık bir dakika sonra ekran kartı sürücüsünün çöktüğü bildirimini alıyorum. DDU ile ekran kartı sürücünüzü silip tekrar yüklemeyi deneyin bence.

Hocam bu aralar bana fazla olmaya başladı. Olduktan yaklaşık bir dakika sonra ekran kartı sürücüsünün çöktüğü bildirimini alıyorum. DDU ile ekran kartı sürücünüzü silip tekrar yüklemeyi deneyin bence.
Şimdi fark ettim sürücülerim güncel değilmiş. Acaba ondan dolayı oluyo olabilir mi? (Ekran kartı nvidia).

Hocam bir dahakine olduğununda şu kombinasyonu dener misiniz?
CTRL + Shift + Windows + b

Formatı attım hocam olursa konuya yazacağım.

Hocam hiçbir şey yapmadığınız sürece mi oluyor? Arada sırada bende de oluyor çünkü.
Durduk yerde hocam.

1 hafta içinde falan olmaya başladı.

Merhaba bazı donma problemi ramden veya anakarttan veya işlemci sıcaklığı olma ihtimali söz konusudur bu bileşenler hakkında değerleri kontrol ettikten sonra çözüm sağlanabilir örneğin çift modül ram varsa tekini sokup sistemi başlatın bu şekilde durumu anlama ihtimaliniz yüksektir.

Bilgisayarın arkasında PSU'ya giren kabloyu çıkar. Açma düğmesine 5 saniye kadar bastıktan sonra eline bir kağıt parçası al. Kağıt parçasını o kabloyu çıkardığın yerdeki 3 tane dişe iyice değdir. Sonra kabloyu tak ve sistemi başlat bakalım bir şey değişecek mi.

Geri
Yukarı