Bilgisayarcı RAM ve işlemciyi almış

Konuya hızlı gireceğim. Diyarbakır'da yaşıyorum deprem nedeniyle açık bilgisayarcı bulmak zor oluyordu. Geçenlerde anakart girişinde bir hata oldu ve bilgisayarcıya vermek zorunda kaldım.

Normalde sistemimde 6 GB RAM ( kullanılabilir 4) işlemcim de Intel i5 9400F'di. Bilgisayarcıya anakartı değiştirmesi için verdim. Aradan 2-3 gün geçti. Geri teslim aldığımda ise anakartı değişmiş olarak aldım. Sorun şurada ki adam RAM'i 1GB? Yapmış, 64 Bit'ten 32 Bit'e düşürmüş? Şu anda tarayıcılara bile zorla giriyorum. Gidip şikayetçi olursam nasıl kendimi kanıtlayabilirim? Dolandırıldım mı?
Böyle insanları infaz etmeleri gerek gerçekten acıma olmasın. Polise gidip durumu anlatın. Elinizde sisteminizin belgesi vardır diye düşünüyorum. Olmazsa git konuş gerekeni yap.

Konuya hızlı gireceğim. Diyarbakır'da yaşıyorum deprem nedeniyle açık bilgisayarcı bulmak zor oluyordu. Geçenlerde anakart girişinde bir hata oldu ve bilgisayarcıya vermek zorunda kaldım.

Normalde sistemimde 6 GB RAM ( kullanılabilir 4) işlemcim de Intel i5 9400F'di. Bilgisayarcıya anakartı değiştirmesi için verdim. Aradan 2-3 gün geçti. Geri teslim aldığımda ise anakartı değişmiş olarak aldım. Sorun şurada ki adam RAM'i 1GB? Yapmış, 64 Bit'ten 32 Bit'e düşürmüş? Şu anda tarayıcılara bile zorla giriyorum. Gidip şikayetçi olursam nasıl kendimi kanıtlayabilirim? Dolandırıldım mı?
Eğer elinde kanıt varsa çok rahat hallolur o iş.

Peki ne yapabilirim? Üniversite sınavına hazırlanıyorum ailemi daha çok zorluğa sokmak istemiyorum.Geri alabilme imkanım var mıdır konuşursam?
Karşıdaki kişinin karakterine, nasıl biri olduğuna bağlı. Konuşmalısınız tabii, hakkınızı siz aramayacaksınız da başkası mı arayacak?

Kolay gelsin hocam.
Screenshot_20221231-200812_TikTok.png

hocam kanıtlamannız zor biraz illegal bi şekilde yapmanız gerekir

Karşıdaki kişinin karakterine, nasıl biri olduğuna bağlı. Konuşmalısınız tabii, hakkınızı siz aramayacaksınız da başkası mı arayacak?
Tamam da ya vermezse? Zorluk çıkarıp öyle bir şey yapmadım derse.Kanıtlayabileceğim belge de yok elimde.Resmi bir belge olmasa bile o belgeyi de yalanlayabilir

Ben bilgisayarımın işlemcisini yükselttiğimde bir hata yapıp BIOS güncellememiştim. Bu yüzden saçma sapan bir bilgisayarcıya götürdüm ve kendi BIOS güncellemesi kendim attım. Siz nasıl sisteminizi teslim edebilirsiniz anlamıyorum. Gidin bilgisayarcıyla konuşun. Olmadı karakola gidersiniz. Başka yapacak bir şey yok. Hatayı en başta yapmışsınız. Geçmiş olsun. (Bende şu an Diyarbakır'dayım ihtiyacın olur mu bilmem ama yardıma ihtiyacın olursa söyleyebilirsin.)

Tamam da ya vermezse? Zorluk çıkarıp öyle bir şey yapmadım derse.Kanıtlayabileceğim belge de yok elimde.Resmi bir belge olmasa bile o belgeyi de yalanlayabilir
O zaman iş biraz kaba kuvvete gidiyor. O durumda sinirime hakim olamazdım sanırım. Keşke bilgisayarı erkenden vermeyip parça siparişini bekleyip montaj esnasında yanında olup bekleseydiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı