Bilgisayarcı RAM ve işlemciyi almış

Dxhdiaa

Zeptopat
Daha fazla  
Konuya hızlı gireceğim. Diyarbakır'da yaşıyorum deprem nedeniyle açık bilgisayarcı bulmak zor oluyordu. Geçenlerde anakart girişinde bir hata oldu ve bilgisayarcıya vermek zorunda kaldım.

Normalde sistemimde 6 GB RAM ( kullanılabilir 4) işlemcim de Intel i5 9400F'di. Bilgisayarcıya anakartı değiştirmesi için verdim. Aradan 2-3 gün geçti. Geri teslim aldığımda ise anakartı değişmiş olarak aldım. Sorun şurada ki adam RAM'i 1GB? Yapmış, 64 Bit'ten 32 Bit'e düşürmüş? Şu anda tarayıcılara bile zorla giriyorum. Gidip şikayetçi olursam nasıl kendimi kanıtlayabilirim? Dolandırıldım mı?

Konuya hızlı gireceğim. Diyarbakır'da yaşıyorum deprem nedeniyle açık bilgisayarcı bulmak zor oluyordu. Geçenlerde anakart girişinde bir hata oldu ve bilgisayarcıya vermek zorunda kaldım.

Normalde sistemimde 6 GB RAM ( kullanılabilir 4) işlemcim de Intel i5 9400F'di. Bilgisayarcıya anakartı değiştirmesi için verdim. Aradan 2-3 gün geçti. Geri teslim aldığımda ise anakartı değişmiş olarak aldım. Sorun şurada ki adam RAM'i 1GB? Yapmış, 64 Bit'ten 32 Bit'e düşürmüş? Şu anda tarayıcılara bile zorla giriyorum. Gidip şikayetçi olursam nasıl kendimi kanıtlayabilirim? Dolandırıldım mı?
Gidin söyleyin hocam. Normalde de çalıyorlar ama bu çalmaktan da beter olmuş.

Git bilgisayarcıya babanı al yanına ses kaydedici aç

"Dolandırıldım mı?" diye sormanız bile saçmalık. Adam hırsızlık yapmış. Kanıtlaman neredeyse imkansız. Polis de bir süre sonra fayda olmuyor.
Peki ne yapabilirim? Üniversite sınavına hazırlanıyorum ailemi daha çok zorluğa sokmak istemiyorum.Geri alabilme imkanım var mıdır konuşursam?

Allah affetsin iyi kahkaha attım evin içinde. :) Geçen konunun birinde demiştim bilgisayarcılar kapatılsa zerre üzülmem. En zor iş de olsa her işi kendiniz edeceksiniz.
Bir şey çıkacağını zannetmem. Adamın gözünü kabakuvvet ile korkutursan ne ala.

Yeni konular

Geri
Yukarı