Bilgisayarcı Ryzen aldım diye bana eziksin dedi

Sanırım size aynı fiyata milattan önce kalmış bilgisayar satamadığı için sinirlendi ve eziksin dedi.

Aynen ikinci nesil i3'ü kakalamaya çalıştı. Bir de 1300 liraya. Benim de o sıra idarelik bir bilgisayara ihtiyacım vardı. Sanki anlamıyoruz.

Her gittiğimde o bilgisayarı verelim sana diye baskı yapıyordu onu almayınca herhalde böyle tepki verdi. Bedava versen almam ki onu zaten. Komik işte.

Geçen konu da açmıştım bin bir zorla para biriktirim kendi emeğimle aldım. Arada sırada gittiğim, aslında esprili muhabettim de olduğu bir bilgisayarcı abi var.

Markette karşılaştık işte "Ryzen 3 3200 APU aldım abi sonunda" dedim "eziksin" dedi. Aklı sıra şaka yapıyor da "eziksin olm hehe" dedi. Yani kendinden almadım ya bilgisayar ona bozuldu herhalde. Benim de sinirim bozuldu ama da neyse dedim şimdi kavgaya gerek yok. Ne kadar şakayla da olsa sıkıntın ne ki insan niye böyle bir şey der durduk yere, bir de markette diyor insanlar da var.

Neyse unutacağım artık.

Buna bilgisayarcı demek artık günah.

Geçen konu da açmıştım bin bir zorla para biriktirim kendi emeğimle aldım. Arada sırada gittiğim, aslında esprili muhabettim de olduğu bir bilgisayarcı abi var.

Markette karşılaştık işte "Ryzen 3 3200 APU aldım abi sonunda" dedim "eziksin" dedi. Aklı sıra şaka yapıyor da "eziksin olm hehe" dedi. Yani kendinden almadım ya bilgisayar ona bozuldu herhalde. Benim de sinirim bozuldu ama da neyse dedim şimdi kavgaya gerek yok. Ne kadar şakayla da olsa sıkıntın ne ki insan niye böyle bir şey der durduk yere, bir de markette diyor insanlar da var.

Neyse unutacağım artık.
Merak etmeyin. Zaten o bütçede ki en mantıklı kararlardan birini vermişsiniz. Saçma salak konuşan bir İntel fanboyudur yüksek ihtimal veya kazık atamadığı için üzülmüştür.

Hocam neden 9100F almadınız ya 3090'ı bile besleyebiliyor (!)
Merak etmeyin. Zaten o bütçede ki en mantıklı kararlardan birini vermişsiniz. Saçma salak konuşan bir İntel fanboyudur yüksek ihtimal veya kazık atamadığı için üzülmüştür.

E yani hocam 1300'e ikinci nesil i3 nedir. 500 lira daha fazla verdim Ryzen 3 aldım ve 16 gb ram. Ha ileride de bir kart alacağım bana dünyalara yeter artar.

Öyle oyun manyağı değilim şu an benim için apu hali bile inanılmaz, eski külüstürden geçince şaşırıyor insan neyse zaten bir daha önünden geçmem. Anca mahalledeki yaşlı adamlara format atar işte.

Geri
Yukarı