Bilgisayarcıda Çıraklık Yapmak

Yanıtlar için teşekkür ederim. Gün içinde neler yaptığımı, nasıl ilerlediğini anlatacaktım ama, patron, cuma namazına gitmeye zorladı bende kabul etmedim, dükkanda kaldım. Namazdan geldiğinde, imamla konuştum haftaya namaza senide bekliyor falan deyince, itiraz etmedim, cevap vermedim. Bir iki saat sonra patronun arkadaşları gelip, "Kardeş, sen kumar sitesi kurmayı falan biliyor musun ? Kumar sitesi kuracağız yardımcı olur musun ?" dediler. Patronda kulak misafiri olup, "O cumaya gelmediğine göre haram işlerden anlıyordur" dedi. Bende bilmiyorum dedim, üç-beş saniye sustuktan sonra gittiler.Bende akşama doğru ertesi gün gelmeyeceğimi söyleyip işi bıraktım. Elbette ileride böyle saçma bir şeyden dolayı işi bırakmam ama şuanda işe, para kazanmak için gitmiyorum, öğrenmeye, zaman geçirmeye belki bir kaç kilo verip, hayatımı biraz daha düzene sokmak için gidiyordum, ama saçma patronum yüzünden hevesim, isteğim falan kalmadı. Orada zaman öldüreceğim diye takılırken, patronun saçmalıklarından dolayı zaman falan geçmez, sinirlenirim, strese girerim. İyi ki de bırakmışım. Kısa bir macera oldu, tekrar teşekkürler ilginiz için.

Bırakma sebebin hiç de saçma değil. En iyisini yapmışsın. Maalesef ülkemizde böyle insanlar ile aynı havayı paylaşmak zorunda kalıyoruz. Sen bilgisayarlar hakkında bir şeyler öğrenmeye devam et. En azından kendine yetecek kadar öğrenirsen, bir sıkıntı olduğunda o kişiye gitmene gerek kalmaz.

Kesinlikle en iyisini yapmışsın. Ben de sırf bu insanlar yüzünden büyük bir iş kaygısı içerisindeyim. İlerde inşallah kendi oyun şirketimi kurup böyle istekli insanlarla beraber çalışmak isterim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı