Bilgisayarcıdan Bilgisayar Toplanır mı?

334155

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Sakarya
Herkese iyi forumlar. 15 yaşımdayım bu sene 10. sınıfa geçeceğim. Ailem son 3 yıldır sürekli bilgisayar alacağız deyip durdukları için zamanla bir takım araştırma yaptım ve kendime bir sistem topladım. Eski bilgisayarımın bozulmasıyla birlikte sonunda almak için ikna oldular fakat internetten almaya karşılar. Bugün babam beni bilgisayarcıya götürdü orada bütçe falan belirttik ama tahmin edeceğiniz üzere kazıklamaya çalışıyor beni. Frisby marka kasa gösterdi, kasa gerçekten çok can alıcıydı fakat kötü bir marka olduğunu bildiğim için istemedim, güldü ve neyse dedi. Kendi topladığım sistemi orda yaklaşık 400 lira daha pahalı topladık ama babam ve kardeşim(13) çok memnun kalmışlar ille de ordan alacağız diyorlar. Bilgisayarcı internetten almanın mantıksız olduğunu, en az 60 70 $ montaj ücreti olduğunu söyledi ve biz işletim sistemi ve montaja para almayız dedi. 😀 Çıkarken babam hem burası bize çok yakın bozulursa hemen getiririz hallolur interneten alınca kargo 1 ay bekletiyor falan diye konuşuyor. Tabii ki bu durum istisna.

Kısaca ailem aşırı cahil hiçbir haltı bilmiyorlar ve babam sırf şu işletim sistemi için ordan alıcak.
Oradan alırsak en kötü ne olur? Cevaplarınızı bekliyorum.

Hocam önermem mahalle bilgisayarcılarını pek bilgileri yok, işlemciyi ters takarlar RAM'leri kırarlar vb uzun iş kaliteli bir bilgisayarcı biliyorsan ona götürebilirsin, bu arada marka PC'nin farkını anlamak için aşağıdaki gibi videoları ailene izletebilirsin:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
.
.

Parça listesini atarsanız yardımcı olmamız daha rahat olacak ayrıca eğer size Frisby, Power Boost.
Marka kasalardan olabilidiğince uzak durunuz

Sistemi size 500-600 TL farkla satarlarsa hiç almayın MediaMarkt veya Vatan Bilgisayar'ın açılmasını bekleyin.

Maksimum güzel bir kazık yersiniz.
Bilgisayarcı sizi kazıklamaya çalışıyor aileni inandırmaya çalış olmazsa kasayı 1 günlüğüne al ailenin önünde günlük kullanımda ve oyunlarda performansını göster.
Marka PC mi Toplama PC mi isimli videoyu ailene izletmeyi de unutma. :)

Hocam ne 60 doları, Teknobiyotik 50 TL civarına, Sinerji 40 TL civarına topluyor sistemi. Windows 10, 10-20 TL zaten. Yani onun açısından bakarsanız tabi bu dönemde dükkan kirasını falan karşılaması zor o yüzden fazla fiyat çekiyor.

Herkese iyi forumlar. 15 yaşımdayım bu sene 10. sınıfa geçeceğim. Ailem son 3 yıldır sürekli bilgisayar alacağız deyip durdukları için zamanla bir takım araştırma yaptım ve kendime bir sistem topladım. Eski bilgisayarımın bozulmasıyla birlikte sonunda almak için ikna oldular fakat internetten almaya karşılar. Bugün babam beni bilgisayarcıya götürdü orada bütçe falan belirttik ama tahmin edeceğiniz üzere kazıklamaya çalışıyor beni. Frisby marka kasa gösterdi, kasa gerçekten çok can alıcıydı fakat kötü bir marka olduğunu bildiğim için istemedim, güldü ve neyse dedi. Kendi topladığım sistemi orda yaklaşık 400 lira daha pahalı topladık ama babam ve kardeşim(13) çok memnun kalmışlar ille de ordan alacağız diyorlar. Bilgisayarcı internetten almanın mantıksız olduğunu, en az 60 70 $ montaj ücreti olduğunu söyledi ve biz işletim sistemi ve montaja para almayız dedi. 😀 Çıkarken babam hem burası bize çok yakın bozulursa hemen getiririz hallolur interneten alınca kargo 1 ay bekletiyor falan diye konuşuyor. Tabii ki bu durum istisna.

Kısaca ailem aşırı cahil hiçbir haltı bilmiyorlar ve babam sırf şu işletim sistemi için ordan alıcak.
Oradan alırsak en kötü ne olur? Cevaplarınızı bekliyorum.
İstanbul'da oturuyorsunuz. Sinerji, İtopya gibi yerlerin merkezine gidip bilgisayarı alsanıza hocam.

Geri
Yukarı