Bilgisayarcının RAM'leri eksik takması

Elinde eski parçalarını kanıtlayabilecek fatura tarzı bir şey varsa şikayet et adamı RAM'i alsan belki yine zarardasın senin başına gelmiş başkasının başına gelmesin. Adam problemin ne olduğunu hangi parçaları takdığını söylemedi mi?

Elinde eski parçalarını kanıtlayabilecek fatura tarzı bir şey varsa şikayet et adamı RAM'i alsan belki yine zarardasın senin başına gelmiş başkasının başına gelmesin. Adam problemin ne olduğunu hangi parçaları takdığını söylemedi mi?
Problemi, "Anakart yanmış" şeklinde söyledi, fakat hangi anakartı takacağını söylemedi. Seçenek bile sunmadı.

Adama herhangi bir şey sorduğumda, "... Yanmış" cevabını alıyorum. Gerçekten hatanın ne olduğunu bile bilmiyorum. İşlemci değişmiş, evet.
Önceki sistem özelliklerini ve şimdiki sistem özelliklerini at istersen adam işlemciyi rami almış üstüne bir de 800 almış geçmiş olsun.
bileşenlerin aynı anda hepsinin yanması çok şüpheli.

Hocam sizi bas bayağı kazıklamış.
İlk olarak sizin 8 GB RAM’inizi çalmış. Ayrıca dediklerinizden varsayarak sisteminizin çok üst düzey bir sistem olmadığını düşünüyorum. Bu nedenden dolayı pahalı bir anakart yoktur sisteminiz de. Büyük ihtimale size maksimum 300 TL civarı olan bir anakartı 800 TL’ye satmış. Taktığı anakartın bile sıfır olduğu şüpheli.
Not: Konuyu tekrar okuduğum da işlemcinizin de değişmiş olduğunu gördüm. Geçmiş olsun hocam.
Böyle işini hakkıyla yapmayan bilgisayarcı bozması hırsızlara artık kimsenin kanmaması lazım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı