Çözüldü Bilgisayarda Akıcılık Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

burakturhann

Hectopat
Daha fazla  
4 ay önce sinerji.gen.tr üzerinden hazır bilgisayar siparişinde bulundum. Bilgisayar geldiği ilk zamanlarda hiçbir sıkıntı yoktu. Ama yaklaşık 3 aydır bilgisayarda akıcılık sorunu var yani sadece oyunlarda değil genel olarak var gibi görünüyor. Bilgisayar ilk geldiğinde Windows 10 Pro deneme sürümü olarak geldi ve ben KMSpico denen lanet programı kullanarak crackledim ama windows kurtarma kısmından tekrar formatladım.

Bu belki şimdiki sorunun nedeni olabilir. İkincisi ise monitörüm bozuk ilk bilgisayarı açtığımda falan hiçbir zaman gelmiyor. Karıncalanmalar var ancak bilgisayarı açıyorum monitör tuşuna tıklıyorum ve aradan 5 - 10 dakka sonra monitör kablolarını bastırıyorum açılıyor. Ekran kartı yazılımsal olarak da bir sorun sezdim. Aldığımda driver sürümüm 16.10.1 idi. O zamanlar bu sorun yoktu. 17.1.1 sürümünden sonra bu sorun ortaya çıktı gibi görünüyor. Güç kaynağımdan da ilginç sesler geliyor.

Acaba güç kaynağı besleyemiyor mu diye düşünmedim değil. Temiz bir windows 10 ISO kurulumu yapsam sorun düzelebilir mi çünkü Windows'un eski sürümünü kullanıyorum. Yeni sürüme güncellediğimde sanki VSYN-C açıkmış gibi ağır dönme sorunları oldu ve geri aldım sorunlar bitmiyor gibi görünüyor. MSI Afterburnerdan GPU ve CPU kullanımlarına baktığımda ise sürekli oynuyor galiba Afterburner bozuk. Temiz bir windows kurulumu sorunumun çözümü olabilir mi yoksa çare garantiye göndermek mi? İnşallah Monitörüm bozuktur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Yorumunuzu gerçekten çok geç gördüm kusura bakmayın. Temiz bir UEFI Windows kurulumu yaptım fakat sorun çözülmedi. Başka yeni bir monitörle de denedim fakat sorun yine çözülmedi ama kendimce bir çözüm buldum. Bu akıcılık sorununun 60 Hertz'de olduğunu anladım ve monitörümü 1024x768 veya 1280x1024 75 Hertz olarak alınca sorunum çözüldü. Bu akıcılık sorunu sadece 60 Hertz'de oluyor.
Yorumunuzu gerçekten çok geç gördüm kusura bakmayın. Temiz bir UEFI Windows kurulumu yaptım fakat sorun çözülmedi. Başka yeni bir monitörle de denedim fakat sorun yine çözülmedi ama kendimce bir çözüm buldum. Bu akıcılık sorununun 60 Hertz'de olduğunu anladım ve monitörümü 1024x768 veya 1280x1024 75 Hertz olarak alınca sorunum çözüldü. Bu akıcılık sorunu sadece 60 Hertz'de oluyor.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı