Bilgisayarda Defender virüs var olarak gösteriyor fakat Malwarebytes yok gösteriyor

Avast'ın güvenlik sorunları var. Zaten Avast normal haliyle de kötü bir antivirüs programı.
İncelemelerde gayet iyi puan alıyor. Ben de kısa süreli kullandım açıkçası bir sorun göremedim. Güvenlik sorunlarıyla ilgili kaynak gösterebilir misiniz?
Hocam Kaspersky'de çok iyi öneri ama belki ESET Antivirüs'de kullanılabilir. Ama kesinlikle Avast Antivirüs tavsiye etmiyorum. Şuraya göz at: Avast antivirus kullanılır mı?
Evet, ESET de iyidir. Şahsen kullanmadım ama incelemelerime göre güzel.

İncelemelerde gayet iyi puan alıyor. Ben de kısa süreli kullandım açıkçası bir sorun göremedim. Güvenlik sorunlarıyla ilgili kaynak gösterebilir misiniz?

Evet, ESET de iyidir. Şahsen kullanmadım ama incelemelerime göre güzel.

Kullanıcılarının kişisel ve özel bilgilerini haberleri olmadan gizlice toplayıp başka firmalara parayla satan bir firma olduğu için güvenilir değildir.

Son düzenleme:

Benden bile çok iyi kanıtladınız. Hepsi de bilindik siteler zaten.

Bu olaylardan sonra Avast'ın CEO'su değişti ve özür dilediler. Artık böyle bir şey yapacaklarını düşünmüyorum açıkçası. Adamların 435 milyon müşterisi var.

Bu olaylardan sonra Avast'ın CEO'su değişti ve özür dilediler. Artık böyle bir şey yapacaklarını düşünmüyorum açıkçası. Adamların 435 milyon müşterisi var.

Bizim için hiç güvenilir değil. Boşu boşuna sıkıntı çekmek yerine Kaspersky veya ESET kullanırım daha iyi.

Kullanıcı verilerini satmayan AV yok :) İsterseniz Kaspersky yüklediğinizde tiklediğiniz sözleşmeyi bir okuyun. Hatta Türkiye versiyonunda AB ülkeleri için değildir diye bir ibare var. Bu ibare tam da kullanıcı verileri için.
Ayrıca şunu okumanızı da tavsiye ederim birçok ülke Kaspersky’ı Rusya hükümetiyle iş birliği yapmakla suçluyor:

Geri
Yukarı