Çözüldü Bilgisayarda hissedilen yavaşlık

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Hannoez

Hectopat
Yer
Çanakkale
Daha fazla  
Merhaba. Bu sabah bilgisayarımı açtığım zaman sanki bilgisayar da bir yavaşlık hissettim uygulamaları falan geç açıyordu. Normalde bir yavaşlık yoktu. Fakat bu gün bir farklılık sezdim acaba virüs falan girme ihtimali olabilir mi? Bilgisayara virüs girince bilgisayar yavaşlar mı? Şimdiden yardım eden herkese teşekkür ederim.

Çözüm
Arama kısmına gelip Güç Planı Seçin yazıp çıkan uygulamaya tıklayın, oradaki güç modunu Yüksek Performansa almayı deneyin.
Merhaba. Bu sabah bilgisayarımı açtığım zaman sanki bilgisayar da bir yavaşlık hissettim uygulamaları falan geç açıyordu. Normalde bir yavaşlık yoktu. Fakat bu gün bir farklılık sezdim acaba virüs falan girme ihtimali olabilir mi? Bilgisayara virüs girince bilgisayar yavaşlar mı? Şimdiden yardım eden herkese teşekkür ederim.

Sürücüleri iyileştir diye bir program vardı oradan diskinizin yüzde kaç kötü durumda olduğuna bakar mısınız? Ekran görüntüsü atarsanız daha iyi olur.

Bu yavaşlığın birkaç sebebi olabilir. Virüs de bu seçeneklerin içinde. Yada uTorrent gibi uygulamalar bu yavaşlığa sebep veriyor olabilir.

Virüs yavaşlatır evet. Son günlerde kurduğunuz bir uygulama da yavaşlatıyor olabilir. Görev yöneticisinden başlangıç sekmesine gelip işinize yaramayan uygulamaları devre dışı bırakın, bilgisayarınız az da olsa daha çabuk açılıp kendine gelir.

Evet virüsler bilgisayarınızı yavaşlatabilir. Kaspersky veya Malwarebytes ile sisteminizi taratmanız iyi olacaktır.

1609582274857.png

Sanırım sorunun kaynağı bu normalda daha yüksek olması gereken işlemci hızı daha düşük.

Yeni konular

Geri
Yukarı