Bilgisayarda olduğu bilinen bir virüs nasıl silinir?

arkamin

Picopat
Daha fazla  
Açık açık konuşacağım. Ben eskiden sürekli korsan kullanan birisiydim. Ayrıca türlü türlü oyunlarda hile de kullanmıştım. Ve bugün kullandığım bir hilede backdoor olup bilgilerimi RAR halinde tuttuğunu öğrendim. Kanıtlanmıştı bu. Eskiden kullandığım için de korkmuştum açıkçası. Bunu nasıl silerim? Bilgisayarımda bir sürü orijinal satın alınmış görülmemesi gerekilen şeyler var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Açık açık konuşacağım. Ben eskiden sürekli korsan kullanan birisiydim. Ayrıca türlü türlü oyunlarda hile de kullanmıştım. Ve bugün kullandığım bir hilede backdoor olup bilgilerimi RAR halinde tuttuğunu öğrendim. Kanıtlanmıştı bu. Eskiden kullandığım için de korkmuştum açıkçası. Bunu nasıl silerim? Bilgisayarımda bir sürü orijinal satın alınmış görülmemesi gerekilen şeyler var.

Format atarak silebilirsin.

• CMD'yi yönetici olarak çalıştır.
  • Virüsün olduğu diski yazarak (örneğin C:) ENTER'a bas.
  • attrib -s -h -r /s /d . yaz ve ENTER'a bas.
  • dir yaz ve Enter'a bas virüsün adını bul ve "del dosyaadi.uzanti" yaz, virüsün adınır bilmiyorsan CTRL + ALT + DELETE ile görev yöneticisini açıp adını görebilirsin.
Bu işlemleri yaparak sorunu çözebilirsin, eğer yapamazsan bana ulaş uzaktan bağlantı ile sorununa yardımcı olurum.

Kaspersky ile silinebiliyor.
Karspersky ile silebilirse, sildikten sonra CMD'den Windows Defender'in kayıt defterini temizlemesi gerekir. Kayıt defterinde virüs bilgisi silinmediği için Defender'dan bildirimler alacaktır.

Geri
Yukarı