Bilgisayarda patlama sesi sonrası görüntü gelmiyor

Zeyin

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Kötü bir durumdayım anakart ya da PSU yandı ama hangisinin yandığını bilmiyorum, tek bildiğim ekran kartını bilgisayara takınca fanın dönüp durması.
Bu olay başıma şöyle geldi bir gün oyun oynuyordum ve kasadan çok minik patlama sesi geldi ve görüntü gitti ekran kartının yandığını sandım fakat eski bilgisayarıma takınca çalıştı ve şu an ya PSU ya da anakart yanmış durumda ve ne yapacağımı bilmiyorum, yardım edin lütfen.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Başka ekran kartı denedim:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU yanmış olsa, güç vermez diye düşünüyorum. Sorun yüksek ihtimalle anakart. Eski bilgisayara taktığınız anakart modeli nedir?

Çoğu işlemcinin içerisinde entegre grafik var bu yüzden ekran kartını takmasan da ekrana görüntü gelir. Onunla alakası yok. Görmeden yorum yapmak çok zor. PSU'nun sigortası yok mu? Benim fikrim voltaj dalgalanması yüzünden direnci zayıflamış bir kablo veya eleman patlamıştır.
Bir tane şundan satın al ve kullan bundan sonra, yoksa daha çok ızdırap içinde kalırsın.

Dosya Ekleri

• 57fac31b-96ff-4db8-a7bb-873059ae33b5.jpg
    57fac31b-96ff-4db8-a7bb-873059ae33b5.jpg
    90,2 KB · Görüntüleme: 80
Arkadaşlar tahminleriniz için teşekkür ederim. Lakin dediklerinizin hiçbir alakası yok aynı gün kasayı açtım ve bazı kişiler CPU olabilir dedi bende tam işlemciyi açacaktım ve bir baktım ki işlemcinin soğutucusunun tutunduğu plastik kırılmış patlama sesi de oradan gelmiş biliyorsunuz ki işlemci o plastiğe basınç ile tutuluyor o plastiğin parçası kırılınca bir anda basınç etkisini göstererek minik bir ses çıkartmış ve işlemci termal macun yüzünden bulunduğu yerden soğutucuya yapışık şekilde çıkmış yani kısacası sistem çalışırken işlemci bir anda çıktığı için ani darboğaz gerçekleşti. Termal macunların hepsini yenileyip anakart,işlemci,PSU gibi parçaların hepsini fırçayla yavaşça temizledim ve düzeldi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı