Bilgisayarda VGA ışığı yanıyor ve açılmıyor

MiniRayss02

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci + Editör
RAM
8x2 Basilix 3000mhz
SSD veya HDD modeli
512 crucial ssd +
Arkadaşlar PC dün akşam çalışıyordu, sabah uyandığımda ise VGA yanıyor ve çalışmıyordu. RAM'leri sök tak GPU'yu söktak yaptım fakat hala aynı.

Modeli yazamadım ekleyeyim: MSI B450 Gaming Plus.
1660SUPEe Gaming X

Hocam bir de BIOS pilini söküp takın.

Olmadı.

Bilgisayarcıya verdim sorun anakart da çıktı GPU sağlam. 1150TL verip tamir ettirmiştim zaten CPU yanıyor (yol çekmişlerdi) diye bakalım şimdi kaç para istiyecekler.

Arkadaşlar anakart bozuldu. Tamir ettirmedim yine bozulur diye bu 2. bozuluşu, A520 satın aldım fakat aklımda şu soru var, format gerekir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Olmadı.

Bilgisayarcıya verdim sorun anakart da çıktı GPU sağlam. 1150TL verip tamir ettirmiştim zaten CPU yanıyor (yol çekmişlerdi) diye bakalım şimdi kaç para istiyecekler.

Arkadaşlar anakart bozuldu. Tamir ettirmedim yine bozulur diye bu 2. bozuluşu, A520 satın aldım fakat aklımda şu soru var, format gerekir mi?

Gerekmez.

Başka PC de ekran kartı çalıştı görüntü aldık dedi, Gigabyte A520 DS3H siparişini verdim. Zaten tamirliydi anakart sıfır almak iyi oldu. Formata da gerek yok dediniz kafam çok rahat :)

Umarım bilgisayarcı haklıdır çünkü salağa benziyordu. RAM'leri 2-4 değil 1-2'ye takmışyı verirken ve CPU fan RGB kabloları da saçılmıştı. Ses kaydı aldım ekran kartı sağlam dediğine dair. Ekran kartında sorun olursa tepesine binerim diye.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı