Yeni bilgisayarda anakartın VGA arıza ışığı yanıyor

CenQQ

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: Asus Rog Strix B550M-F Wifi

Ekran kartı: Asus Tuf Gaming RTX 3060 V2 12GB OC
İşlemci: Ryzen 7 5700X
Sıvı Soğutma: Msi Mag Coreliquid 240R V2
Ram: Kingstone Fury Best Argb CL18 3600MHz 16x2
SSD: Kingstone Fury Renegade 7.300/7.000MB/s1
KASA: Nzxt H5 Elite
PSU: Gametech 750W 80+ Gold
Merhaba arkadaşlar benim eski sistemimde bir anda görüntü gitti ve bir daha gelmedi. Anakartın VGA arıza ışığı yanıyordu. Ekran kartını ve diğer bileşenleri iade edip yeni sistem topladım ve aynı sorunu yeni bilgisayarda da yaşıyorum. Kullandığım monitör eski ve dönüştürücü kullanıyorum. Sorunun bu olacağını düşünüp yeni bir dönüştürücü ile denedim bu sefer de görüntü alamadım ama VGA arıza ışığını yanmıyordu. Monitörü test ettim ve laptopa takıp görüntü alamadım. Aşırı eski kare bir monitörüm vardı ve ona bağlamaya çalıştığım sırada çözünürlük yüksek hatası aldım. 0 olmayan üç adet bileşen mevcut: PSU, RAM, M.2 SSD.

Arkadaşıma sorduğumda bu sorunun daha çok depolama birimi ile alakalı olduğunu söyledi. Depolama biriminden olma olasılığı nedir acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Depolama biriminde sistem siyah ekranda kalmaz, görüntü almanız lazım yine de. Arada dönüştürücü olmadan tek kabloyla denemeye çalışın.
Hocam şöyle, eski sistemimde aktif olarak kullanırken bir anda oldu ve şimdi yeni topladığım sistemde de oldu. Kullandığım monitör eski vga girişli bir monitör.

Görüntü almak denemez buna lakin hafif gri bir ekran açıldı ve boot arıza ışığı yanıyor bu sefer...

Son düzenleme:
Hocam şöyle, eski sistemimde aktif olarak kullanırken bir anda oldu ve şimdi yeni topladığım sistemde de oldu. Kullandığım monitör eski VGA girişli bir monitör.

Görüntü almak denemez buna lakin hafif gri bir ekran açıldı ve boot arıza ışığı yanıyor bu sefer...

Boot ışığı yanıyorsa boot etmiştir sistem, yani açılmıştır. Sen monitörü ve kablonu kontrol et iyice.

Boot ışığı yanıyorsa boot etmiştir sistem, yani açılmıştır. Sen monitörü ve kablonu kontrol et iyice.
Hocam evde win7 laptop var. Burayı da bu laptop sayesinde takip ediyorum. Aynı kabloyu laptopa taktığımda monitöre görüntü geldi. Aldığım bu iki dönüştürücünün arızalalı olma ihtimali var mıdır?

Peki hocam psu'dan olma ihtimali var mıdır

Hocam evde Windows 7 laptop var. Burayı da bu laptop sayesinde takip ediyorum. Aynı kabloyu laptopa taktığımda monitöre görüntü geldi. Aldığım bu iki dönüştürücünün arızalalı olma ihtimali var mıdır?

Hocam aktif/pasif olayı var ekran kartının görüntü çıkışlarında, dönüştürücüyü de buna göre almanız lazım. Muhtemelen bu yüzden olabilir.

Hocam aktif/pasif olayı var ekran kartının görüntü çıkışlarında, dönüştürücüyü de buna göre almanız lazım. Muhtemelen bu yüzden olabilir.
Hocam bunu ilk defa sizden duyuyorum. Çok uzun süredir kullandığım bir dönüştürüm var ve gtx 950'de, rx 580'de ve gtx 1070'de bu dönüştürücüyü kullandım lakin bilgisayar açıkken bir anda oldu bu olay.

Geri
Yukarı