Bilgisayarda virüs şüphesi

isimsizjoker

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Selam hocalarım. Bilgisayarımda virüs olduğunu düşünüyorum. Depolama ile alakalı sıkıntılarım var bilgisayarda. Artı olarak bir uygulama yok bir küçük oyun (200 300 MB falan). Bir de Metro Exodus var. 70 GB olması lazım bana 58 GB kalıyor. Başka Google gibi klasik uygulamalar harici bir şey yok, toplam 220 GB yerim var sadece. Bana kalan 58 GB. Virüs olduğundan şüphelenmem şöyle oldu. 1 sn önce 58.8 olan depolamam bir anda 58'e düştü. Avast anti virüste virüs taraması yaptım ama sonuç çıkmıyor. Virüs var mıdır, varsa nasıl temizleyebilirim?

Windows bir işlem yapıyorsa arkada bazen böyle geçici dosyalar çıkarabiliyor. Sonra o geçici dosyaları silip alan açılıyor. Bu direkt zararlı yazılım olacağını belli etmez. Ancak endişe ediyorsanız Kaspersky ile tarama yapabilirsiniz.

Selam hocalarım. Bilgisayarımda virüs olduğunu düşünüyorum. Depolama ile alakalı sıkıntılarım var bilgisayarda. Artı olarak bir uygulama yok bir küçük oyun (200 300 MB falan). Bir de Metro Exodus var. 70 GB olması lazım bana 58 GB kalıyor. Başka Google gibi klasik uygulamalar harici bir şey yok, toplam 220 GB yerim var sadece. Bana kalan 58 GB. Virüs olduğundan şüphelenmem şöyle oldu. 1 sn önce 58.8 olan depolamam bir anda 58'e düştü. Avast anti virüste virüs taraması yaptım ama sonuç çıkmıyor. Virüs var mıdır, varsa nasıl temizleyebilirim?
Hocam boş alanın düşmesi virüs şüphesi ise hiç korkmayın. Eğer durmadan düşüyor ve geri yükselmiyorsa sorun olabilir. Ama böyle az miktarda düşüp sonradan yükseliyorsa sorun yoktur. Bende yaşıyorum aynı şeyi. Pagefiles.sys kaplıyor olabilir.

Geçici dosyalardır. Temp klasörlerini temizlemeyi deneyin.

Eğer ki supheleniyorsan process işlem takibi yapın System Explorer gibi yazılımlar üzerinden zannetmiyorum ama yine de registry startup klasörünü kontrol edin açık bağlantılara bakın.

Kaspersky virüs taraması teknolojisi baya büyük ve gelişmiş şahsen onu öneririm ama sana şunuda söyliyim kaspersky İn şöyle bir özelliği var arka plandaki uygulamaları da kontrol edip izliyor yani atıyorum kaspersky virüsü yakalayamadı bunda r sorun yok çünkü o virüs bilgisayarda zararlı şeyler yaptığında kaspersky bunu algılıyor ve engelliyor çoğu kez başıma geldi o konuda rahat olun ama içinizin hala rahat etmiyorsa full sıfırlamak

Yeni konular

Geri
Yukarı