Bilgisayarda yaşanan ani RAM yükselişi

Teodra

Picopat
Daha fazla  
Selam, bilgisayarı açıyorum, belirli bir zaman sonra (6-7 saat sonra) "arkada hiçbir uygulama açıl olmamasına" rağmen RAM kullanımı %70'den aşağıya düşmüyor. Bu durumda bilgisayarı sürekli aç / kapa yapmak zorundayım. Virüs olarak düşünenler olacak ise, bu olayı yaşadığım zaman bende öyle düşündüm temizinden format attım, maalesef, sorun çözülmedi.

Mem Reduct adında bir uygulama yüklü cihazımda, RAM otomatik olarak temizleme görevi görüyor ama, sayısız defa denedim, RAM bir türlü düşmüyordu.

Not: Bilgisayarımı oyun vb. için kullanmıyorum, RAM'i zorlayacak hiçbir işlem yapmıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
4GB ram, fotoğraf atmak isterdim ama atmama izin vermiyor.
Benim eski bilgisayarda RAM 4 GB'di ve boşta bile %55 kullanım civarlarındaydı. Windows 11 kullanıyor iseniz bu değer daha da fazla olacaktır. Eğer bilgisayar açıldığında hızlı çalışıyor ve sonradan gelen yavaşlama varsa RAM arızası da olabilir kesin bir şey söylemek zor.

Benim eski bilgisayarda RAM 4 GB'di ve boşta bile %55 kullanım civarlarındaydı. Windows 11 kullanıyor iseniz bu değer daha da fazla olacaktır. Eğer bilgisayar açıldığında hızlı çalışıyor ve sonradan gelen yavaşlama varsa RAM arızası da olabilir kesin bir şey söylemek zor.
Normal işletim sistemini kullanmıyorum, windows 10 superlite kullanıyorum. Bilgisayar boşta %20 ram yiyiyor. Önceden hiç böyle bir şey ile karşılaşmamıştım, artık bilgisayarcıya götürmekten başka çarem yok gibi.

Geri
Yukarı