Steam Bilgisayardaki 2 hesaptan birisi VAC'lı olsa öbürü de VAC yer mi?

DiabloGG

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, çok küçükken hile açtığım ve ban yediğim Steam hesabımı hala kullanıyorum, pişmanım. VAC yiyeli 5 yıl oldu ve canım CS2 oynamak istedi, hile açtığım PC'yi ve interneti değiştirdim. Şu an bir hesap açsam, sadece CS'yi ondan oynayıp bu hesaptan normal devam etsem o hesap da VAC yer mi? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
VAC yasağı yiyen hesabın yüzünden bilgisayarındaki diğer ortak hesaplar için herhangi bir VAC yasağı almayacaksın. Yalnız yasaklanan hesabındaki e-posta ile Steam hesabı oluşturup CS2 oynamayı düşünürsen ya da Valve'ye ait oyunları oynamayı planlarsan VAC yasağı uygulanabilir. E-posta değişimi yapsan bile ilk banlatmış olduğun Steam hesabı değiştirdiğin e-posta'da hep aktif olacak.

VAC yasağı yiyen hesabın yüzünden bilgisayarındaki diğer ortak hesaplar için herhangi bir VAC yasağı almayacaksın. Yalnız yasaklanan hesabındaki e-posta ile Steam hesabı oluşturup CS2 oynamayı düşünürsen ya da Valve'ye ait oyunları oynamayı planlarsan VAC yasağı uygulanabilir. E-posta değişimi yapsan bile ilk banlatmış olduğun Steam hesabı değiştirdiğin e-posta'da hep aktif olacak.

Onu düzenlediler. 2018-2019 sularına kadar en az 6 ayyemi hesap açılmaması gerekiyordu telefon-email üzerine sonrasında onu direkt aynı anda başka hesaplarda kullanılmaması ile değiştirdiler.

Onu düzenlediler. 2018-2019 sularına kadar en az 6 ayyemi hesap açılmaması gerekiyordu telefon-email üzerine sonrasında onu direkt aynı anda başka hesaplarda kullanılmaması ile değiştirdiler.
Ben de böyle biliyorum. Aynı numarayı farklı hesaplarda kullanan kişiler dikkat etmeli. Ama tek hesabı varsa ve VAC yerse, o zaman yeni hesap açabilir galiba. Ama VAC yedikten sonra aynı numara ile yeni hesap açmak için bir süre var mı bilmiyorum.

Bu dediğim bir de mail için mi veya telefon mu emin değilim.

VAC yasağı yiyen hesaptaki telefon numaralarına da dikkat ediniz. Numarayı silin ve 3 ay bekletin.

Senin dediğin gibi resmi açıklama görmedim başka bir yerden mi duydun?

VAC yasağı yiyen hesaptaki telefon numaralarına da dikkat ediniz. Numarayı silin ve 3 ay bekletin.

Senin dediğin gibi resmi açıklama görmedim başka bir yerden mi duydun?

Nereye baktığına bağlı. Ben hem okudum hem kendi deneyimim. Ayrica Valve zaten acikladi bu durumu reptile hocam daha bilgili bu konularda.

VAC yasaklanmaları sonradan bulaşıcı değildir. Yani önceden aldığınız bir yasaklanma durduk yere başka bir hesaba uygulanmaz. Telefon numarası üzerinden verilen yasaklanmalar ise sadece ve sadece yasaklanmanın verildiği esnada numaranın ekli olduğu hesapları etkilemekte. Daha sonra herhangi bir süre kısıtlanması olmadan telefon numarasını farklı bir hesapta kullanabilirsiniz. 3 ay bekleme gibi kısıtlamalar eskidendi. O da zaten mecburiydi.

"Hesap, VAC yasaklaması aldığı esnada hesapta bulunan telefon numaralarına kısıtlama uygulanmaz. Bu numaralar hemen diğer yeni hesaplarda kullanılabilir."

E-posta ya da kredi kartı numarası üzerinden ise herhangi bir kısıtlama uygulanmıyor zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı