Bilgisayardaki Gereksiz Dosya ve Klasörleri Temizlemek

EmreYerlikaya

Kilopat
Yer
İstanbul, Turkey
Merhaba arkadaşlar,

Sizlere birkaç sorum olacak. Her ay, ya da iki ayda bir, TreeSize ile bilgisayarımı taratıyorum ve boyutları çok dosyaları, eğer kullanmıyor isem siliyorum. Fakat şöyle bir şey var. Kaç zamandır burada size soracağım ama hep yazmaya unutuyordum. Aklıma gelmişken yazmak istedim.

1) "C:\Program Files\NVIDIA Corporation\Installer2" ve "C:\ProgramData\NVIDIA Corporation\Downloader" içerisinde yer alan dosyaların çok fazla yer kapladığını fark ettim. Bunları silsem, bir şey olur mu?

2) Yine aynı şekilde "C:\Windows\System32\DriverStore\FileRepository" klasörü var ve boyutu 3 GB. Buradakiler ne işe yarıyor? Silmem gerekli mi?

Bunlar gibi birkaç tane daha vardı ama unuttum ve bulamadım. Şimdilik bunların cevabını alsam yeter. 🙂

Buradaki tüm adımları uygula.

Buradaki tüm adımları uygula.

Bunu biliyorum ama açıkçası ben sadece "Installer2", "Downloader" ve "FileRepository" klasörlerinin içindekileri silsem bir şey olur mu, olmaz mı? Onun cevabını almak ve bilmek istiyorum.

O konu içerisindeki işlemler ile uğraşmak istemiyorum.

Bunu biliyorum ama açıkçası ben sadece "Installer2", "Downloader" ve "FileRepository" klasörlerinin içindekileri silsem bir şey olur mu, olmaz mı? Onun cevabını almak ve bilmek istiyorum.

O konu içerisindeki işlemler ile uğraşmak istemiyorum.

Bir işe yarıyor ki var o dosyalar. Çok fazla kurcalamamak lazım 🤠

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı