Bilgisayardaki virüsler nasıl silinir?

Mr.Sekior

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Bir yıl önce kadar yeni bir bilgisayar almıştım. Bilgisayar gayet iyi calışıyordu, CS:GO'da 70 80 FPS görüyordum fakat salaklık işte gittim korsan indirdim hatta abarttım aptal aptal oyunlar yükledim. Haliyle bilgisayar inanılmaz yavaşladı ve CS:GO'yu zor açar hale geldi. Ardından format attım biraz düzeldi ama yine de hiçbir oyunu düzgün oynatmıyor. Şu anda da pixel grafikli oyunlar hariç hiçbir oyun oynayamıyorum ( Metro Exodus almıştım en eski sürümünü onu bile 40 FPS oynatıyor ) Kaspersky indirdim hiçbir virüs yok diyor. Bilgisayar hızlandırma videoları izledim, oyunlarda bir etkisi olmadı. Ne yapabilirim bu konuda? Gerçekten cok can sıkıcı bir durum kafamı duvarlara vurasım geliyor.

Kanka denedim pek bir etkisi olmadı ayrıca oyunlarda cok fazla oynayınca kasma sorunu var ya da ısınmasından dolayı orasını pek bilmiyorum fakat Stardew Valley gibi oyunlarda hiç olmuyor bir türlü çözemedim :/

Zararlı Minecraft uygulamasını silin hepsi gider hocam.

Şaka bir yana:

Bunu kullanabilirsiniz.

Dostum Kaspersky yüklü zaten pek işe yaradıgını söyleyemem :/

Arkadaşlar merhaba. Bir yıl önce kadar yeni bir bilgisayar almıştım. Bilgisayar gayet iyi calışıyordu, CS:GO'da 70 80 FPS görüyordum fakat salaklık işte gittim korsan indirdim hatta abarttım aptal aptal oyunlar yükledim. Haliyle bilgisayar inanılmaz yavaşladı ve CS:GO'yu zor açar hale geldi. Ardından format attım biraz düzeldi ama yine de hiçbir oyunu düzgün oynatmıyor. Şu anda da pixel grafikli oyunlar hariç hiçbir oyun oynayamıyorum ( Metro Exodus almıştım en eski sürümünü onu bile 40 FPS oynatıyor ) Kaspersky indirdim hiçbir virüs yok diyor. Bilgisayar hızlandırma videoları izledim, oyunlarda bir etkisi olmadı. Ne yapabilirim bu konuda? Gerçekten cok can sıkıcı bir durum kafamı duvarlara vurasım geliyor.
Laptop mu kullanıyorsun ?

Kanka denedim pek bir etkisi olmadı ayrıca oyunlarda cok fazla oynayınca kasma sorunu var ya da ısınmasından dolayı orasını pek bilmiyorum fakat Stardew Valley gibi oyunlarda hiç olmuyor bir türlü çözemedim :/

Dostum Kaspersky yüklü zaten pek işe yaradıgını söyleyemem :/
Bu sadece bilgisayarınızı tarayıp virüsleri bulan bir eklenti. Bir şans verin bence. Benim bilgisayarımdaki reklam virüsünü silmişti kendim silemediğim.

Dilerseniz bilgisayarınızı düzgünce formatlayınız bütün diskleri. Orijinal işletim sistemi ve orijinal yazılımlar kullanınız. Asla ve kati surette korsan bir yazılım yahut işletim sistemi kullanmayınız. Hatta korsan sitelere ve bilmediğiniz içeriklere tıklamayınız. Bilgisayarınızda her zaman bir orijinal Kaspersky ve Malwarebytes bulunsun.

Formatlamak istemiyorsanız aşağıdakilerden faydalanabilirsiniz. Bilgisayarınızda birden fazla anti virüs bulunmasın. Ek olarak sadece tarama özellikli(scanner) virüs temizleme yazılımları bulunabilir. Anti virüsün yanında ek scanner özellikli yazılım bulunması çakışmaya yol açmaz bilinenin aksine. Yani scanner özellikli yazılımlar anti virüs değil sadece virüsü temizleme amaçlıdır.

Ek olarak:
Malwarebytes: MBAM Download
Bitdefender: Bitdefender Download

Eset Sysrescue: ESET SysRescue
Eset Sysrescue Kullanımı: Eset Sysrescue Kullanımı

Kaspersky Rescue Disk: Kaspersky Virüs Koruma Yazılımı 2023 - Ücretsiz Versiyon ve Deneme Sürümü İndirme | Kaspersky
Kaspersky Rescue Disk Kullanımı: Kaspersky Rescue Disk Kullanım Rehberi

Eset Online Scanner: Virus Online Scanner Software – Antivirus Cleaner
Kaspersky Removal Tool: Removal tool for Kaspersky applications (kavremover)

Norton Power Eraser: Download and run Norton Power Eraser - Free virus and malware removal tool for Windows
ADWCleaner (Reklam zararlı yazılımlarını temizlemek için Malwarebytes'ın ek bir ürünü. İşe yarar!): AdwCleaner - Free Adware Cleaner & Removal Tool | Malwarebytes

F-Secure Onlice Scanner: Free online virus scan | F-Secure Online Scanner
AVG Free Virus Scan & Malware Removal Tool: Free Virus Scan & Malware Removal Tool

Geri
Yukarı