Bilgisayardan Virüsler Nasıl Silinir ?

Bir bilgisayarcının yapması daha doğru olabilir.
Kendisinin yapması daha uygundur. Bilgisayarcının adı bilgisayarcı diye A'dan Z'ye kadar her türlüsünü bilecek yapacak değil ya. Ama sakın yanlış anlaşılmasın işini iyi yapan adama can feda, yarım yamalak iş yapanlar çok piyasada o bakımdan söylüyorum.

Şimdi şöyle ki bu bilgisayara kurulum yapmak için taktığımda bu bilgisayardan usb belleğe bulaşmayacak mı ?

Şimdi şöyle ki bu bilgisayara kurulum yapmak için taktığımda bu bilgisayardan usb belleğe bulaşmayacak mı ?
Dediklerimi yaptıktan sonra bulaşacağını sanmıyorum demiştim sonuçta kurulum yerinde bilgisayarı normal başlatmıyorsun. Kurulum belleği üzerinden başlatıp her şeyi silip yeniden kuracaksın sistemi.

Rufus ile İSO dosyasını flash'a yazdır.Ben öyle yapıyorum flasha bulaşmıyor.Yada diskpart komutlarıya da aynı işlevi görebilirsin.Virüs temizlemek için benim bilgisayarımda trojan vardı Combofix ile temizledim ama bazen windowsu çökertebildiğini okumuştum.O yüzden ya yedek al yada sıfır format at.

Başka bir PC'de USB belleğe ISO yazdır. Bilgisayarın işletim sistemine girmeden USB'yi Boot et. Virüsünüzün BİOS'a kadar ulaştığını zannetmiyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı