Çözüldü Bilgisayardaki virüsü silemiyorum

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Berkay Keleş

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Ben bir salaklık edip saçma sapan korsan dosya indirmeye çalıştım ve tabii ki virüsü yedim. Bu salaklığı yaptıktan sonra Denetim Masası'na baktım ve ıdlebuddy, Avast, McAfee, dosyalarının bugün inmiş olduğunu gördüm. Avast ve McAfee'yi Denetim Masası'ndan sildim. Idlebuddy'i sil dediğimde robot koruması yaptırdı ve bu biraz karmaşıktı ama yine de yapabildim yani onu da sildim. Fakat bilgisayarımda yerel disk (C: - Program Files'e girince Avast software görünüyor. Silmeyi denediğimde administatorsden izin almalısınız diyor. Ne yapmamı önerebilirsiniz acaba? Teşekkür ederim şimdiden.
(Windows Defender üzerinden tam tarama yaptım sorun çıkmadı)

Farkındaysanız korsan tercih ediyorsunuz.
Korsan tercih etmiyorum. Farkındaysan korsan kullanan "biriyseniz" dedim. Korsan kullanırken virüs bulaşmış ve kendine göre haklı sebeplerden korsan kullanmayı tercih etmiş. Bundan sonra bırakması tabii ki daha iyi ama kullanacak olursa düzgün sitelerden kullanmasını önerdim. Her şeyde bir şey aramayın.

Korsan tercih değil zorunluluktur. Adobe Premiere indirmek istemiştim ve fiyatlarına bakarsanız satın almam gibi bir şeyin mümkanı yok.
Dediğim gibi imkanın yoksa yapacak bir şey yok. Paran yoksa kullanma demeyeceğim, imkanın olduğu zaman orijinal al ama mutlaka. Korsanı da düzgün yerlerden kullan ki risk en aza insin.

Hocam bir de virüs ile alakası var mı bilmiyorum (ki temizledim sanırım) az önce CPU kullanımım %100'e çıktı ve öyle kaldı. Kapatıp açamadım bile Power'e basılı tutarak kapatıp açtım. Sebebini biliyor musunuz?
Hangi dosya sebep oluyorsa kapattım farklı bir dosyaya aktarıldı.

Hocam bir de virüs ile alakası var mı bilmiyorum (ki temizledim sanırım) az önce CPU kullanımım %100'e çıktı ve öyle kaldı. Kapatıp açamadım bile Power'e basılı tutarak kapatıp açtım. Sebebini biliyor musunuz?
Hangi dosya sebep oluyorsa kapattım farklı bir dosyaya aktarıldı.
Son olarak bir daha Kaperaky + Malwarebytes ile taratın. Zararlı bulunmaz ile sıkintı yok demektir, isterseni sistem dosyalarını doğrularsınız. Bu arada Avast'ı belirttiğim yöntem ile sildiniz değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı