Çözüldü Bilgisayardan gelen cızırt sesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

192809

Kilopat
Bazen (işlemci kullanımı arttığında oluyor sanırım) mouse yavaşlıyor ve kulaklıktan cızırtı sesi geliyor. PSU güç kesmiyor, sistem restart atmıyor, mavi ekran yaşanmıyor vb. bilgisayar anlık yavaşlıyor, mouse pingleniyor ve kulaklığa cızırtı sesi geliyor. Birkaç saniye içinde geçiyor. Sıklığı iste 2 haftada 1 falan oluyor. Ben elektrik kaçağından şüphelendim. Sorun ne olabilir? İşlemci kullanımı %100 olduğunda olabileceğinden şüphelendim ama YouTube'da video izlerken oldu az önce. Kulaklıkta sorun yok, sistemin yavaşladığı anda cızırtı oluyor. Kasanın ışıkları vs. sönmüyor bu arada. Sıcaklıklar da normal.

Çözüm
Bilgisayarın fişini çekip güç düğmesine bir kaç saniye basılı tutup bekleyebilir midin? Böylece kasada biriken statik elektrik boşalacaktır. Sorunun statik elektrikten olabileceğini düşünüyorum.
Onu yapmıştım da fayda etmedi. Bir yazılım sanki PC'yi kitliyor gibi. Kısa devre olmuyor çünkü sistem.

Hocam vanguard’ın sebeb olduğunu sanmam. Bence statik boşaltması yapın ve temiz kurulum yapın bilgisayara windows ya da yazılımsal ise sorun çözülür. Devam ederse donanımsal olması yönünde kafa yorarız.

Tam olarak bozuk CD sesi geliyor hocam. Size çok teşekkür ederim.

Ben bu sorunun çözümünü bulurken kafayı yiyordum. Adım adım takip ederek buldum. Polis gibi. 😄
Bana da yardımın dokundu. Sağ olasın.
Aynısı bana da oluyordu. Riot Vanguard kaldırınca düzeldi.
Hocam, sorun tekrarlandı. LatencyMon ile kontrol ettim. Sorun sanırım benim LAN driverım kaynaklıymış. Latency yüksekti bayağı. Güncelleyince düştü. Çözüm bu olursa güncellerim konuyu.

Son düzenleme:
Bana da yardımın dokundu. Sağ olasın.

Hocam, sorun tekrarlandı. LatencyMon ile kontrol ettim. Sorun sanırım benim LAN driverım kaynaklıymış. Latency yüksekti bayağı. Güncelleyince düştü. Çözüm bu olursa güncellerim konuyu.
Hocam Edge'ye girince oluyor bu olay bu sıralar bana onun haricinde düzeldi gibi. Edge'ye de ayar çektim düzeldi gibi sanki. O kadar garip bir olay ki çözüldüğünü dahi anlayamıyorsunuz.

Hocam Edge'ye girince oluyor bu olay bu sıralar bana onun haricinde düzeldi gibi. Edge'ye de ayar çektim düzeldi gibi sanki. O kadar garip bir olay ki çözüldüğünü dahi anlayamıyorsunuz.
Hocam; günlerce oyun oynuyorum en ağır yükte problemsiz, sorun geçti sanıyorum. Video açayım diyorum, mouse takılıyor, PC yavaşlıyor ve cızırtı sesi geliyor. Bari mavi ekran ver de derdini anlayalım. Temiz kurulum yapacağım, müsait olunca. Yazılımsalsa çözmüş olurum direkt.

Hocam, günlerce oyun oynuyorum en ağır yükte sorun geçti sanıyorum. Video açayım diyorum, mouse takılıyor, PC yavaşlıyor ve cızırtı sesi geliyor. Bari mavi ekran ver de derdini anlayalım.
Bu Realtek'in son sürücülerinde sıkıntı mı acaba?

Geri
Yukarı