Çözüldü Bilgisayardan gelen cızırt sesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

192809

Kilopat
Bazen (işlemci kullanımı arttığında oluyor sanırım) mouse yavaşlıyor ve kulaklıktan cızırtı sesi geliyor. PSU güç kesmiyor, sistem restart atmıyor, mavi ekran yaşanmıyor vb. bilgisayar anlık yavaşlıyor, mouse pingleniyor ve kulaklığa cızırtı sesi geliyor. Birkaç saniye içinde geçiyor. Sıklığı iste 2 haftada 1 falan oluyor. Ben elektrik kaçağından şüphelendim. Sorun ne olabilir? İşlemci kullanımı %100 olduğunda olabileceğinden şüphelendim ama YouTube'da video izlerken oldu az önce. Kulaklıkta sorun yok, sistemin yavaşladığı anda cızırtı oluyor. Kasanın ışıkları vs. sönmüyor bu arada. Sıcaklıklar da normal.

Çözüm
Bu Realtek'in son sürücülerinde sıkıntı mı acaba?
Hocam, bilmiyorum şahsen ya. Artık 3-4 günde bir oluyor. 2 saniye. Takmıyorum kafaya. :) Ben ses sürücümü güncelledim, onunla alakasız diyebilirim. LAN sürücüsünü yeni güncelledim. Göreceğiz sonucu. Bilgisayarın da donması Windows'tan olabileceğini de gösterebilir aslında. Donanımsal bir sorun gözüme çarpmadı. Çökme hata raporu falan göremedim. SFC yaptım, corrupted files için.

Son düzenleme:
AMD'nin son chipset sürücüsünde de sorun olabilir. Her şeyden şüpheliyim artık.
Hocam, ben onu denedim. Güncelleme öncesi ve sonrası bir fark yoktu. İkisinde de yaşandı. Chipsetle alakalı değildi bende. Her şeyi deniyorum. :D
@Shadow Ryzen kesin konuşmak istemiyorum ama LAN sürücüsünü güncelledikten sonra bir daha olmadı. Biraz daha gözlemlemem iyi olur tabii.

Son düzenleme:
Hocam, ben onu denedim. Güncelleme öncesi ve sonrası bir fark yoktu. İkisinde de yaşandı. Chipsetle alakalı değildi bende. Her şeyi deniyorum. :D
@Shadow Ryzen kesin konuşmak istemiyorum ama LAN sürücüsünü güncelledikten sonra bir daha olmadı. Biraz daha gözlemlemem iyi olur tabii.
Yok hocam, LAN sürücüsünü ben hep Realtek'in sitesinden kuruyorum. Hep güncel zaten.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam, LatencyMon kurup deneyin. Gecikmenin sebebini oradan kurcalarsanız daha kolay çıkar ortaya. 8 gün olmuş. Hala tekrarlamadı.
@Shadow Ryzen hocam, adinizi degistirmissiniz sanirim. Uzun sure gecti. AMD kullaniyorsaniz fTPM kapatmaniz sorunu cozuyor.
Yok hocam düzeldi bende zaten. Teşekkürler yine de.

Geri
Yukarı