Bilgisayardan gelen ses

Özellikleri yeterli.

Hocam sizin yazmanızdan sonra aradan biraz zaman geçti, fakat aklıma takılan bir şey var.
Bu ses sistem ilk açıldıktan sonra oluyor demiştim. Bu fanlar yağsız kaldığı için veya sıcak olmadıkları için bu sesi yapıyor görünüşe göre. Döndükçe ve ısındıktan sonra yavaş yavaş kesiyor ve tamamen bitiyor. Bu yağsız olduğundan dolayı mı yoksa fandaki bir sorundan vs. mi kaynaklanır acaba? Her halükarda farklı fan takacağım ama merakımdan sorayım istedim size.

Özellikleri fandan fana değişir. Mesela benim kule tipi işlemci soğutucusunda Arctic BioniX P120 PWM PST fanlar var, yağı kapalı haznede olduğu için tükenmiyor. Eski tip fanlar zaman geçtikçe tozdan ve yağsızlıktan ses yapmaya başlıyor.

Özellikleri fandan fana değişir. Mesela benim kule tipi işlemci soğutucusunda Arctic BioniX P120 PWM PST fanlar var, yağı kapalı haznede olduğu için tükenmiyor. Eski tip fanlar zaman geçtikçe tozdan ve yağsızlıktan ses yapmaya başlıyor.

Hocam kasa Aerocool Quartz Red.
Ön tarafındaki fanlar sanırım dediğiniz gibi eski teknoloji fanlardan. Ben yanlışda biliyor olabilirim. Arka tarafında sticker tarzı bir şey var hocam. Hem tozlu hem de yağ bakımını yapmamıştım öndeki fanların hiç, sonunda patlak verdi sanırım.
Hocam teknik özelliklerine tekrar bakayım dedim takacağım fanın teknik özelliklerine,buyrun hocam;
Başka bir yerdede böyle yazıyor hocam,sanırım uygundur.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20201025-014606_n11com.jpg
    Screenshot_20201025-014606_n11com.jpg
    62,6 KB · Görüntüleme: 19
  • Screenshot_20201025-015159_Chrome.jpg
    Screenshot_20201025-015159_Chrome.jpg
    48,1 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:

Geri
Yukarı