Bilgisayardan gelen yanık kokusu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

atakoc

Hectopat
Ya dün akşam eve misafir çocuğu geldi. Bilgisayarımda oyun oynamaya başladı ben de bir hava alayım diye dışarı çıktım. 30dk sonra geldiğimde ne göreyim! Çocuk masama koltuğuma bilgisayarın kasasının içine anakarta her yere işemiş. PC'yi de açık bırakıp gitmişler. PC'den tuhaf tuhaf sesler geliyordu RGB'ler yanıp sönüyordu biraz da sidikli yanık kokusu gibi bir şey kokuyordu oda. Pirince yatırayım dedim şu anda sabah oldu. Ne yapmalıyım, açayim mi PC'yi? Korkuyorum patlayacak diye.

Ahahah, bu gece iyi güldüm. Hayır bilgisayara gereksiz yazılım indirirsin, birden çok sekme açarsın, aynı anda oyun açarsın. Bilgisayara sistemsel olarak kötü şeyler yaparsın. Misafir çocuğunun genel görevi budur, sisteme işemek nedir?
Yeni nesil misafir çocuklarına güncelleme gelmiş galiba hocam. Artık sisteme işeyebiliyorlar ve ekran kartı kırabiliyorlar.

İşeyen çocuğun yerinde olsaydım çocuğu tokat manyağı yapardım, ya şaka falan mı bu? Çocuk 3 yaşında mı? Bir varlık neden işesinki ev içinde? Bir de sinirlendim diyor.
Siz yine sadece tokat atarmışsınız o gene iyi. Ben çocuğu direkt hastanelik ederim. Sonra da çocuğun bütün tanıdıklarına olayı anlatıp onu rezil ederdim.

Bu arada sizi tebrik ederim, çok sabretmişsiniz. Bunca kötü şeye rağmen üstüne kötü bir sistem alınmasına rağmen çocuğun ailesine parayı diretmemeniz, hoş görülü davranmanız beni etkiledi.

Haklısınız ama o çocuğun dersini alması lazım sanki ağacın dibine işer gibi sisteme işiyor.

Haklısınız ama o çocuğun dersini alması lazım sanki ağacın dibine işer gibi sisteme işiyor.

Tabii ki. Babasının malı mı kafasına göre sisteme işiyor, hani başka şeyler yapsa yazılımsal olarak, çocuktur anlamaz diyeceğim fakat istesem de diyemiyorum. Zaten ekonomik durumlar belli, dolar kuru belli. RTX 2070'li sisteme işemek ne demek? Bilgisayarı alan aile kim bilir ne kadar uğraş verdi o parayı toplamak biriktirmek için.

Tabii ki. Babasının Mali mı kafasına göre sisteme işiyor, hani başka şeyler yapsa yazılımsal olarak, çocuktur anlamaz diyeceğim fakat istesem de diyemiyorum. Zaten ekonomik durumlar belli, dolar kuru belli. RTX 2070'li sisteme işemek ne demek? Bilgisayarı alan aile kim bilir ne kadar uğraş verdi o parayı toplamak biriktirmek için.

Haklısınız hocam yani bizde çocuk olduk ben kaç defa misafirliğe gitmişimdir hatırlamam bırak bilgisayara zarar vermeyi ailesi teklif etse bile gel oyna diye falan yine utanır kabul etmezdim ama o çocuk Level üstüne Level atlamış dediğiniz gibi yazılımsal olarak bir şey yapsa hadi neyse virüs bulaştırır falan falan format atıp geç dersin ama hem çok çok pahalı olan sisteme işemek nedir Allah yeni neslin iyiliğini versin (kötü ve şımarık olanlardan bahsediyorum)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı