Bilgisayardan gelen yanık kokusu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

atakoc

Hectopat
Ya dün akşam eve misafir çocuğu geldi. Bilgisayarımda oyun oynamaya başladı ben de bir hava alayım diye dışarı çıktım. 30dk sonra geldiğimde ne göreyim! Çocuk masama koltuğuma bilgisayarın kasasının içine anakarta her yere işemiş. PC'yi de açık bırakıp gitmişler. PC'den tuhaf tuhaf sesler geliyordu RGB'ler yanıp sönüyordu biraz da sidikli yanık kokusu gibi bir şey kokuyordu oda. Pirince yatırayım dedim şu anda sabah oldu. Ne yapmalıyım, açayim mi PC'yi? Korkuyorum patlayacak diye.

Dedikleriniz mantıklı fakat gariban parasından mutlu olunmaz. Fakat dövülür bende olsam döverdim.

Belki de konu sahibi o bilgisayarı almak için yazın çalıştı, okul harçlığını kullanmadı okulda aç kaldı ailesi de para ekledi öyle aldı. Ne kadar durumları olmasa da o bilgisayarı almak zorundalar. Gerekirse taksitle alacaklar, gerekirse kredi çekecekler. İşeyen çocuğa da ailesi okul harçlığı vermesin. Okulu başlayınca servisle gitmesin. Otobüsle ya da tramvayla gitsin. Özellikle çocuk için büyük ders olur. Çocuk şu şekilde düşünür. "ben kötü bir şey yaptım ama ben ya da ailem bedelini ödemedi demek ki ben istediğim kadar bu hareketleri yapabilirim sonuçta yanımıza kar kalıyor." der. Ama ailesi o parayı öderse ve çocuğa yaptığı şeylerden kısarlarsa çocuk bir daha bu hareketi yapmaz.

Belki de konu sahibi o bilgisayarı almak için yazın çalıştı, okul harçlığını kullanmadı okulda aç kaldı ailesi de para ekledi öyle aldı. Ne kadar durumları olmasa da o bilgisayarı almak zorundalar. Gerekirse taksitle alacaklar, gerekirse kredi çekecekler. İşeyen çocuğa da ailesi okul harçlığı vermesin. Okulu başlayınca servisle gitmesin. Otobüsle ya da tramvayla gitsin. Özellikle çocuk için büyük ders olur. Çocuk şu şekilde düşünür. "ben kötü bir şey yaptım ama ben ya da ailem bedelini ödemedi demek ki ben istediğim kadar bu hareketleri yapabilirim sonuçta yanımıza kar kalıyor." der. Ama ailesi o parayı öderse ve çocuğa yaptığı şeylerden kısarlarsa çocuk bir daha bu hareketi yapmaz.

Haklısınız aslında eğer gereksiz(temel ihtiyaçlar için olmayan) harçlık veriyorlarsa onu kesebilirler.

Değilim kardeşim hem de hiç değilim aradan kaç ay geçti hala şoktayım hala şaşırıyorum nasıl olabilir böyle bir şey. Çocukla 1 kere göz göze geldik bakkaldan ekmek alıyordu. Ben gözüne bakınca 200km hızla kaçtı gitti. Ailesi defalarca özür diledi yani ne diyebilirim ne yapabilirim düşündükçe buga giriyorum mahkemeye gidip bilgisayarıma işediler mi diyeceğim hastaneden RTX 2070'in üstündeki sidik dnalarınımı tarattıracağım bilemiyorum önümde yatıyor güzelim RTX 2070 takamıyorum bilgisayara her oyunu Low'da oynarken içim gidiyor ona baktıkça.

Hocam keşke bozuk olmayan parçaları yeni PC'nize aktarsaydınızda bozuk olan parçaların yerine yeni yeni parçalar alsaydınız.

Artık PC kasasını yukarıya koyacağım. Ya da masanın üstüne.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı