Bilgisayarı açık bırakınca sorun olur mu?

Hocam, Görev yöneticisinde ne yazıyor merak ettim. :D

RAM şişiyor bir reset atma zorunda kalıyorum sonra yine devam :) tabi 2-3 günde bir

Hocam server mi işletiyorsunuz :D

Yok server olsa benim PC değil istasyonlar ilgileniyor o durumda. Bir elektrik gitti mi yiyeceğim küfürleri ve para kaybını düşünemiyorum :D bot çalıştırıyorum diyelim :)

RAM şişiyor bir reset atma zorunda kalıyorum sonra yine devam :) tabii 2-3 günde bir.

Yok server olsa benim PC değil istasyonlar ilgileniyor o durumda. Bir elektrik gitti mi yiyeceğim küfürleri ve para kaybını düşünemiyorum :D bot çalıştırıyorum diyelim :)

O zaman neden uptime bota ya da VDS'ye koymuyorsunuz?

Windows makineleri download veya uzaktan erişim gibi şeyler olmadığı sürece açık bırakmıyorum.
Ancak Mac cihazları genelde uyku moduna alıp çıkıyorum. 90-100 gün kapatmadan kullandığım oldu. Bir yerden sonra ya önemli bir sistem güncellemesi geliyor ya da artık bir yerden kendisi takılıp yeniden başlatıyor. Bir kere 60. günde kernel panic aldım. Big Sur üzerinde.

RAM şişiyor derken anlamadım?

Herhalde su alınca fasülyenin şişmesi gibi değil hocam :) RAM doluyor anlamında

VDS alabilirsiniz hocam en rahatı o olur, Game Power gibi bir PSU ile sistemi 6 ay açık tutmak büyük yürek ister.

Bu sistemle değil çok eski bir laptopum var onu açık bırakıyorum. Ama şu VDS içine bir bakacağım

Hocam güzel dalga geçmişsiniz :)

Boşta duran RAM nasıl şişiyor anlamında sormuştum

Estafirullah hocam dalga geçmek değil espri yapmak istedim :) PC boşta durmuyor bot çalıştırıyorum arka planda tüm yapılanları kaydettiği için RAM verilerle doluyor ve PC yavaşlıyor RAM'ı boşaltmak için en temizi restart atıyorum sonra yine devam

Yeni konular

Geri
Yukarı