Bilgisayarı açılışta 1 kere kendini resetliyor

Leonidas0777

Centipat
Yer
antalya
Daha fazla  
Meslek
Call center
Arkadaşlar bilgisayarım açılışta BIOS ekranından sonra 1 defa kendini resetliyor Sonrasında normale dönüyor hiçbir sıkıntı yaşatmıyor acaba sorun nedendir başına gelen var mı?
Gigabyte H310M 1151LGA h2.0 anakart
i3 9100F işlemci
8 GB DDR4 RAM 2400MHz
500GB 2.5 HDD
120GB SSD
Afox 2 GB 64 Bit ekran kartı (tahminimce sorun bu ekran kartından kaynaklı ama geçiş süreci olarak idareten kullanıyorum, dahili ekran kartım olmadıgı için ekran kartını deneyemedim)
Platoon 500W PSU (PSU'nun Watt yetersiz kalıyor desek ilerleyen saatlerdede aynı sorunu yaşatmazmı sadece ilk açtığımda oluyor).

Tüm parçalar sıfır alındı BIOS pilinden ya da RAM'dan kaynaklanmıyor, tüm parçaları kontrol ettim yerinden oynama falanda yok. Acaba neden oluyordur ve sadece ilk açılışta 1 kere yapması tuhafıma gitti, bazen de açıldığında saat ayarları bozulmuş oluyor fakat bir dahaki resetlememde kendi düzeltiyor.
kimseden ses yok bu sadece benim başımamı geliyor?
Bu soruna ne internette nede başka biryerde çözüm bulamamıştım, 6 farklı bilgisayarcıya dahi gittim onlar bile ne olduğunu anlayamadı. Tüm parçaların sıfır olduğunu zaten belirtmiştim fakat sorun tamamiyle bios kaynaklıymış. Öncelikle gigabyte a ait programları bilgisayarımdan kaldırdım, sonrasında bios ayarlarını sıfırladım şu an herhangi bir sorunum kalmadı. Başına gelen arkadaşlar olursa umarım bu yazdıklarım yardımcı olur.
Bugun itibariyle sorun devam ediyor. Tüm parçaları söktüm tekrar taktım ve kontrolleri yapmama rağmen işin içinden çıkamadım, ilk 3 gün pc yi topladığımda sorun yoktu neyin neai anlamadım yıllardır bilgisayarla iç içeyim ilk defa başa çıkamadığım ne olduğunu anlayamadığım bir sorunla karşılaşıyorum. anakart ı garantiye göndereceğim. Her defasında bios ta resetleniyor, anakartta sorun olmasa bios sıfırlanmaz diye düşünüyorum. 3 haftalık anakart olduğu için tamir değilde değişim isteyeceğim direk.

Son düzenleme:
Kardeşim aynı sorun bendede var. Cold boot olarak geçiyor sorunun adı. Sırf sana yazayım diye üye oldum. Yabancılar video felan yüklemiş bak istersen.

Bu sorun bendede var ama sadece bilgisayarın fişini cektim diyelim açarken bir kere kapanıp açıyor. Onun dışında fişini çekmezsem boyle problem olmuyor.

Geri
Yukarı