Çözüldü Bilgisayarı açınca monitörün altında çıkan çizgiler

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ArasP

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarım uzun süre kapalı durunca açınca resimdeki gibi sanki hasar almış gibi alt kısmında görüntü olmuyor fakat 3-5 dakika sonra düzeliyor. Bunun nedeni nedir? Ayrıca monitör PC'ye bağlı olmayınca açınca böyle bir şeye rastlamadım. Üstelik Windows gelmeden BIOS ekranında da böyle bir şey olmuyor fakat Windows gelince oluyor, nedenini bilen var mı? Konu daha önce açıldıysa görmedim, pardon.

Dosya Ekleri

• IMG-4961.JPG
    IMG-4961.JPG
    185,2 KB · Görüntüleme: 2.219
Çözüm
4-5 aydır bu sorunu yaşıyorum, monitörüm Asus TUF Gaming Curved 144 Hz ve artık çizgiler gitmiyor direkt ekran simsiyah kalıyor :(
Düzeltme: Arkadaşların bahsettiği gibi ikinci ekranım olan Asus TUF Gaming Curved 144 Hz ekranı 120 Hz olarak kullanmaya başlayınca sorun düzeldi, 144 Hz alıp kullanamamak çok saçma :D
Aynı sorun 1.5 yıldır falan bende de var. MSI monitör kullanıyorum ekran ne kadar uzun süre kapalı kalırsa o çizgiler o kadar uzun süre sonra kayboluyor. 6 ay askere gittim, gelip açtığımda 1 saat falan çizgilerin gitmesini beklemiştim. Sorun ne ekran kartı ne sürücü sadece 144 Hz de sorun oluyor ekran kartı veya sürücülerle de alakası yok NVIDIA kullanıyordum 3-4 gün önce AMD'ye geçtim sorun yine aynı tek denemediğim yöntem kablosunu değiştirmek ona da üşendiğim için uğraşmak istemedim.

Uzun süre kapalı kalınca aynı şekil çok bekletiyor gitmesi dikkatimi bir şey çekti genelde MSI monitörlerde olma ihtimali nedir acaba? Bende sorun haal devam ediyor 2-3 tane cizgi 2 dk sonra kayboluyor kabloyu değiştireceğim bugün. Ha bir de kabloyu azıcık oynattıgım gibi görüntü gidiyor tamamen

Uzun süre kapalı kalınca aynı şekil çok bekletiyor gitmesi dikkatimi bir şey çekti genelde MSI monitörlerde olma ihtimali nedir acaba? Bende sorun haal devam ediyor 2-3 tane cizgi 2 dk sonra kayboluyor kabloyu değiştireceğim bugün. Ha bir de kabloyu azıcık oynattıgım gibi görüntü gidiyor tamamen.

Evet benim de dikkatimi çeken her gördüğüm MSI monitörlerde olmuş monitörler mı sıkıntılı yoksa kabloları mı bilemiyorum. Çünkü tek seçenek bunlar yapılabilecek her şeyi yaptım.

Evet benim de dikkatimi çeken her gördüğüm MSI monitörlerde olmuş monitörler mı sıkıntılı yoksa kabloları mı bilemiyorum. Çünkü tek seçenek bunlar yapılabilecek her şeyi yaptım.
Sanırım bu çizgi oluşan MSI modeller de Samsung panel. Biliyorsanız bir bakabilir misiniz? Reddit'tekilerin öyleydi. Ve evet önceki yorumda ne yazdıysanız bire bir benim durumumda. Uzun süre ayrılacağımda 120HZ yapıp öyle gidiyorum. Gelince de bir kaç saat sonra 144'e geri alıyorum.

Kablo siparişi verdim bekliyorum gelince değiştireceğim kabloyu baktım düzelmiyor öyle idare edecegiz galiba kronik sorunlu MSI monitörleri.

Aynı sıkıntı aoc monitörümde var. Sonra setabı 3 lü monitöre çevirdim diğer 2 si farklı marka. Aoc olan monitörde hala o sıkıntı devam ediyor. Birde monitör tozlanınca mikrofiber bezle tozunu almak için ekrana baskı yapmadan değdirincede bi kendinden geçiyor.

Bende ayni sorundan muzdarip durumdayim. Yaklasik 2 senedir bu sekilde devam ediyor. PC acildiktan sonra 5 dakika icinde kendine geliyor. Sanirim 1440p 144Hz curve monitorlerde(ozellikle Samsung monitorlerde) bu sorun yasaniyor belirli bir sure kullanim olmadiktan sonra monitordeki bir component verimli calismiyor ve normal hale donebilmesi icin isi kosullarini saglamasi gerekiyor anladigim kadariyla. 120 Hz cozumunu hiç denememistim onu da en yakin zamanda deneyeyim.

Geri
Yukarı