Çözüldü Bilgisayarı açınca monitörün altında çıkan çizgiler

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ArasP

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarım uzun süre kapalı durunca açınca resimdeki gibi sanki hasar almış gibi alt kısmında görüntü olmuyor fakat 3-5 dakika sonra düzeliyor. Bunun nedeni nedir? Ayrıca monitör PC'ye bağlı olmayınca açınca böyle bir şeye rastlamadım. Üstelik Windows gelmeden BIOS ekranında da böyle bir şey olmuyor fakat Windows gelince oluyor, nedenini bilen var mı? Konu daha önce açıldıysa görmedim, pardon.

Dosya Ekleri

• IMG-4961.JPG
    IMG-4961.JPG
    185,2 KB · Görüntüleme: 2.219
Çözüm
4-5 aydır bu sorunu yaşıyorum, monitörüm Asus TUF Gaming Curved 144 Hz ve artık çizgiler gitmiyor direkt ekran simsiyah kalıyor :(
Düzeltme: Arkadaşların bahsettiği gibi ikinci ekranım olan Asus TUF Gaming Curved 144 Hz ekranı 120 Hz olarak kullanmaya başlayınca sorun düzeldi, 144 Hz alıp kullanamamak çok saçma :D
Konuyu hortlatmak gibi olmasın ama aynı sorunu bir kaç aydır bende yaşıyorum. Monitörüm MSI Curved 144 hz IPS panel. Bilgisayar ne kadar uzun süre kapalı kalırsa o kadar çizgiler çoğalıyor. Ben Win11 e geçtiğim için bu sorunun oluştuğunu düşünüyordum fakat tüm yorumları okuduğumda benimle aynı sorunu yaşayanları çok olduğunu gördüm. İnşallah çözüm bulabiliriz. Ya da bulan varsa ve burdan yazarsa çözüme kavuşmuş oluruz.

bende gitti geldi tekrar kafasına göre takılıyor konu hortlatmak değil bu bilgi almak 10 senelik konuda olsa ben yazarım

2 hafta pc kapalıydı prizden çekili halde ekran kartım servise gittiği için.
Taktım ekran kartını la bir de ne göreyim çizgiler...
Hemen Asus servisini aradım bizlik değil testleri yapıp yolladık dediler.
Konuyu görünce anladım ki sorun monitördeymiş.
Benim monit samsung crg 50 144 Hz 2 yıllık

4-5 aydır bu sorunu yaşıyorum, monitörüm Asus TUF Gaming Curved 144 Hz ve artık çizgiler gitmiyor direkt ekran simsiyah kalıyor :(
Düzeltme: Arkadaşların bahsettiği gibi ikinci ekranım olan Asus TUF Gaming Curved 144 Hz ekranı 120 Hz olarak kullanmaya başlayınca sorun düzeldi, 144 Hz alıp kullanamamak çok saçma :D

Çözüm
Dostlar bende de bu sorun başladı. Samsung LC27JG54QQMXUF model monitörde durum böyle. Alalı da baya oldu. Garantisi yok. Açınca 5 saniye böyle oluyor maalesef. Bilgisayarı ben de uzun süredir kullanmıyordum.

Geri
Yukarı