Çözüldü Bilgisayarı açınca monitörün altında çıkan çizgiler

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ArasP

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarım uzun süre kapalı durunca açınca resimdeki gibi sanki hasar almış gibi alt kısmında görüntü olmuyor fakat 3-5 dakika sonra düzeliyor. Bunun nedeni nedir? Ayrıca monitör PC'ye bağlı olmayınca açınca böyle bir şeye rastlamadım. Üstelik Windows gelmeden BIOS ekranında da böyle bir şey olmuyor fakat Windows gelince oluyor, nedenini bilen var mı? Konu daha önce açıldıysa görmedim, pardon.

Dosya Ekleri

• IMG-4961.JPG
    IMG-4961.JPG
    185,2 KB · Görüntüleme: 2.229
Çözüm
4-5 aydır bu sorunu yaşıyorum, monitörüm Asus TUF Gaming Curved 144 Hz ve artık çizgiler gitmiyor direkt ekran simsiyah kalıyor :(
Düzeltme: Arkadaşların bahsettiği gibi ikinci ekranım olan Asus TUF Gaming Curved 144 Hz ekranı 120 Hz olarak kullanmaya başlayınca sorun düzeldi, 144 Hz alıp kullanamamak çok saçma :D
Aynı sorunda bende de var Gamepower monitör. Her geçen gün ya da PC'nin kapalı olduğu süreye oranla çizgilerin boyutu ve gitme süresi artıyor. Çözüm bulabilen yok mu? Ve sorun monitör kaynaklı değil mi yani ekran kartında bir sorun yok.

Aynı sorunda bende de var Gamepower monitör. Her geçen gün ya da PC'nin kapalı olduğu süreye oranla çizgilerin boyutu ve gitme süresi artıyor. Çözüm bulabilen yok mu? Ve sorun monitör kaynaklı değil mi yani ekran kartında bir sorun yok.

Herkesin aynı şekilde ekran kartında değil sorun monitörde başta ekran kartı gibi görünüyor ama değil.

Merhaba, 1 hafta önce benim laptopta da aynı problem meydana geldi 48p ye alınca düzeliyor 120 p ye alınca sorun başlıyor.
Ve aynı zamanda şöyle bir problem daha var açık olan sekmeler titriyor yani ışık bir açılıp bir kapanıyor sorunların bağlantılı olduğunu düşünüyorum çözüme ulaşan oldu mu acaba?

Bende de bazen bazı yerler titriyordu arada renk tonu değişiyordu bu aralar bunlar yok ama şu çizgiler düzelmiyor çözümü bulamadım hala.

Aynı sorun bende de mevcut MSI Curved monitör kullanıyorum, monitör ısınmadan çizgiler kaybolmuyor. Garantiye götürmeyi düşünüyorum ama çoğu kişi ücret iadesi yaptıklarını söylüyor. Monitörü 2020 yılında 1200TL'ye aldım şu an fiyatlar minimum 3500-4000'den başlıyor. Umarm ücret iadesi yapmazlar.

Curved'ya da 144Hz ve üstü olmayan birinin başına geliyor mu bu sorun?
Tüm yorumlarınızı okudum ve çıkardığım sonuç şu;
Curved + 144Hz ekranlarda, model fark etmiyor. Çok garip bir sorun ve bende sizin gibi bu sorunu yaşıyorum.
Bu sorunu yaşayanlar güç kaynağını kökden kesiyor mu yani prizide çıkarıyor musunuz?
Sonuçta ekran arka planda hala çalışır ama prizi çıkardığınız için enerji akımı belki tam gelmediği için belki böyle bir sorun oluşuyor olabilir.
Bu tanıya varma sebebim ben ne zaman prizi çıkarsam 6-7 saat sonra tekrar takıp çalıştırsam bu başıma geliyor.

Benim de başıma geliyor son 3-4 aydır ve araştırmalarıma göre sadece Curved 144Hz ekranlarda oluyor.
Şimdi gelelim nasıl ortaya çıkıyor bu sorun onu öğrenmeye bu sorunu yaşayanlardan istediğim tek şey.
Prizi çıkarıyor musunuz? Sizde ben gibi ve saatler sonra ya da günler sonra tekrar takıp bilgisayarı çalıştırıyor musunuz?
Çift monitörüm var 2. monitörüm düz 75Hz'lik bir monitör onda böyle bir sorun yaşamıyor iken sadece Curved ASUS TUF serisi olan 144Hz bir monitörde yaşamak bunun ekranın yazılımsal bir sorun olduğunu düşünmeme sebep veriyor.
Arkadaşımın da başına gelmişti oda gitti HDMI alıp sorununu düzeltmişti ama 144Hz değildi bu sefer tek çözüm yolu bu ama bence çok kafa yormamak lazım sonuçta donanımsal olmadığı sürece ciddi bir sorun teşvik etmez.

Curved'ya da 144Hz ve üstü olmayan birinin başına geliyor mu bu sorun?
Tüm yorumlarınızı okudum ve çıkardığım sonuç şu;
Curved + 144Hz ekranlarda, model fark etmiyor. Çok garip bir sorun ve bende sizin gibi bu sorunu yaşıyorum.
Bu sorunu yaşayanlar güç kaynağını kökden kesiyor mu yani prizide çıkarıyor musunuz?
Sonuçta ekran arka planda hala çalışır ama prizi çıkardığınız için enerji akımı belki tam gelmediği için belki böyle bir sorun oluşuyor olabilir.
Bu tanıya varma sebebim ben ne zaman prizi çıkarsam 6-7 saat sonra tekrar takıp çalıştırsam bu başıma geliyor.
Benim de başıma geliyor son 3-4 aydır ve araştırmalarıma göre sadece Curved 144Hz ekranlarda oluyor.
Şimdi gelelim nasıl ortaya çıkıyor bu sorun onu öğrenmeye bu sorunu yaşayanlardan istediğim tek şey.
Prizi çıkarıyor musunuz? Sizde ben gibi ve saatler sonra ya da günler sonra tekrar takıp bilgisayarı çalıştırıyor musunuz?
Çift monitörüm var 2. monitörüm düz 75Hz'lik bir monitör onda böyle bir sorun yaşamıyor iken sadece Curved ASUS TUF serisi olan 144Hz bir monitörde yaşamak bunun ekranın yazılımsal bir sorun olduğunu düşünmeme sebep veriyor.
Arkadaşımın da başına gelmişti oda gitti HDMI alıp sorununu düzeltmişti ama 144Hz değildi bu sefer tek çözüm yolu bu ama bence çok kafa yormamak lazım sonuçta donanımsal olmadığı sürece ciddi bir sorun teşvik etmez.
Hayır prizden çıkarmıyorum.

Çıkarsam da çıkarmasam da bir şey değişmiyor. Samsung, MSI, Vievsonic, AOC ve şimdi de ASUS. Tüm markalarda var neredeyse. Giriş seviyesi 144 HZ, curved ve VA panellerde galiba kronik. Sanırım hepsi aynı markadan alıyor ekranı :D.

Yeni konular

Geri
Yukarı