Bilgisayarı kasadan kapatmanın bir zararı var mı?

Legendary1248

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, az önce kasanın ışık modunu değiştirmek için LED tuşuna basacakken yanlışlıkla Power tuşuna bastım, bilgisayarı açmak için kullandığımız tuş sonra normal bir şekilde kapandı. Sizce bir zararı olur mu?,

Bir kere basarsan normal şekilde kapatır ama 6 saniye beklersen bazı vatandaşlar gibi bilgisayarda HDD falan varsa zarar verirsin bir de Windows'u çökertmeye kadar gider iş.

Ben yıllardır Power tuşuna 6 saniye basarak kapatıyorum sistem anında kapanıyor herhangi bir zararı yoktur.

Aman hocam yapmayın siz bilgisayarınızı sistemden değil direk kasanın kendisinden kapatıyorsunuz, tuşa bir kere basın zaten Windows'a kapatma komutunu gönderir direkt kasadan kapatmanız sorunlara yol açar.

Merhaba, az önce kasanın ışık modunu değiştirmek için LED tuşuna basacakken yanlışlıkla Power tuşuna bastım, bilgisayarı açmak için kullandığımız tuş sonra normal bir şekilde kapandı. Sizce bir zararı olur mu?

Bazı sistemlerde güç tuşuna basınca kökten kapanıyor. Bazılarında da kapatılıyor yazısı gelip kapanıyor. Sende hangisi?

Yeni konular

Geri
Yukarı