Bilgisayarı performanslı kullanmak?

Drachaos

Hectopat
Arkadaşlar benim bilgisayarım ve parçalarım oyunları yüksek derecede rahat bir şekilde açıyor ama şunu çok merak ediyorum mesela 120 FPS oynuyorum 70 derece oluyor ultraya çekiyorum 60 FPS oluyor ve 80 derece oluyor bu ısınma ekran kartını bozar mı veya işlemciyi bozarmı AMD bütün parçalarım.
Onun dışında gelişmiş seçeneklerden yüksek performansa çekmek ve performans moduna çekmek çok şeyi değiştirir mi? Bilgisayarı fazla güçde çalıştırırsak daha mı hızlı bozulur güçlü bilgisayar olsa bile yine de performans modunda mı kullanmalıyız ve oynamalıyız takıntı haline geldi artık yani 60 FPS Ultra mı yoksa 120 FPS medium mu daha iyidir gibi ne demek istediğimi anlamışsınızdır umarım.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Drachaos oyun ekran kartının tamamını kullanıyorsa kartın gücü oyuna yetmiyor olabilir. Parçaların ısınması tabii ki de bozabilir. 80 derece şu an normal senin için ama ileride daha da arttığını görürsen termal macun değişimiyle büyük miktar indirebilirsin sıcaklığı.

@Drachaos oyun ekran kartının tamamını kullanıyorsa kartın gücü oyuna yetmiyor olabilir. Parçaların ısınması tabii ki de bozabilir. 80 derece şu an normal senin için ama ileride daha da arttığını görürsen termal macun değişimiyle büyük miktar indirebilirsin sıcaklığı.
Ben forumda okudun %100 olması gereken değermiş ekan kartı için öyle çok ısınmıyor çalışma ısısı nsl sıcaklık bozuyor ekran kartlarını genel olarak ömürleri ne kadar

Yeni konular

Geri
Yukarı