Çözüldü Bilgisayarı resetlemeden ekrana görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Moodyyy

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, yeni bir sistem topladım. Bilgisayarı Power tuşu ile açıyorum fakat ekrana görüntü gelmiyor. Sonra reset tuşu ile bir defa resetlediğimde normal bir şekilde açılıyor. BIOS'u sıfırladım BIOS menüsünden default seçeneği ile. RAM'ların slotlarını değiştirdim. Display kabloyu değiştirdim. Kontrol etmediğim bir tek Power Supply kaldı. Birçok foruma baktım. Bu denediklerim dışında bir öneri bulamadım. Çözümü bilen var ise yardımcı olursa çok sevinirim.

Çözüm
BIOS'ta CSM ayarı yeni anakartlarda otomatik kapalı geliyor CSM açıp deneyebilirsin. Monitörün sistem kurulduktan sonraki ilk açılışta açılıp yeniden başlatma veya sistem kapandıktan sonraki açılışlarda görüntünün gelmemesi gibi benzer bir sorunu bu şekilde çözmüştük.
Ayrıca sistem bileşenlerini de belirtirsen daha iyi olur. Benzer bileşenleri kullanıp aynı problemi yaşayıp çözmüş olanlar da konuya dahil olurlar.
Son gelen BIOS güncellemesi ile sorun tamamen çözüldü. Monitörü önce de açsam sonra da açsam görüntü geliyor :) Anakartım MSI Gaming Z790 Plus. Bu sorunu yaşayan olursa benim gibi uğraşıp durmasınlar diye bilgi vermek istedim.

Geri
Yukarı