Bilgisayarı sunucu olarak kullanmak mümkün mü?

esharx

Hectopat
Daha fazla  
Herkese iyi akşamlar. Ben bilgisayarı bir sunucu olarak kullanmak istiyorum. Arkadaşlarımla Minecraft oynamak için veya nasıl yapıldığını merak ediyorum. Eve sunucu alsak mesela doğrudan internet kablosu bağlandığında çalışır mı bilmiyorum ama Wi-Fi bağlı bilgisayar sürekli uplode yaparak sunucu olarak kullanılmaz mı? Bağlantının yavaş olması önemli değil. Sadece bunu yapabilecek program ile nasıl yapabiliriz?

Herkese iyi akşamlar. Ben bilgisayarı bir sunucu olarak kullanmak istiyorum. Arkadaşlarımla Minecraft oynamak için veya nasıl yapıldığını merak ediyorum. Eve sunucu alsak mesela doğrudan internet kablosu bağlandığında çalışır mı bilmiyorum ama Wi-Fi bağlı bilgisayar sürekli uplode yaparak sunucu olarak kullanılmaz mı? Bağlantının yavaş olması önemli değil. Sadece bunu yapabilecek program ile nasıl yapabiliriz?
Hamachi işin içine girecekse bir yöntem biliyorum. Veya uğraşmak yerine Aternos'tan kurabilirsiniz.

Programa gerek yok, her bilgisayar bir sunucu görevi görebilir. Tabii spesifik bir sunucu istiyorsanız gerekli dosyalara ve konfigürasyonlara ihtiyacınız var.

Bu rehberi takip ederek bilgisayarınızı bir Minecraft sunucusuna dönüştürebilirsiniz:

Statik IP alıp port açmanız gerekiyor. Böylece direkt sunucu açabilirsiniz. 7/24 olması için evinize hep açık kalacak ve sizi rahatsız etmeyecek bir sunucu kurabilirsiniz tabi.

Geri
Yukarı