Bilgisayarı Test Etme

BlackSea57

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar;

Sistemimin düzgün çalışmadığını parçaların tam performans vermediğini düşünüyorum.
Bu düşüncemi kafamdan silmek için bilgisayarıma yapabileceğim test vb. şeyler önebilir misiniz ?

Ekran kartını oyunlarda verdiği fps ile tam performans verip vermediğini anlarsın diğer bileşenler için test programı bilmiyorum.

İmzadaki sistemi kullanıyorum fakat ağır işliyormuş gibi geliyor.
Oyunların çoğunda iyi FPS veriyor ama tam performans alamıyor muşum gibi geliyor. İş çıkışı testleri yapıp siteye ekleyeceğim test sonuçlarından pek anlamıyorum. Yardımlarını bekliyorum :)
Öneri test programlarını bekliyorum. Akşama kadar vakit var ;)

ne yapmamı önerirsin ?
Sistemi burada toplarken stok soğutucunun yeterli olacağını söylemişlerdi. Normal şartlarda yeterli oluyor zaten :)

İnternette bir sürü benchmark programı var zaten.
Unigine Heaven yada adını hatırlamadığım Valley adında bir tane daha benchmark testi vardı.

Unigine Benchmarkı yaptım high de 150 fps alıyor en fazla, ultrada 100 civarı.
Ekran kartı sıcaklığı 63 e kadar çıkıyor. Ve en kötüsü coil whine var ekran kartında :(
FPS değerleri nasıl sizce ? ayrıca ekranı 1440x900 ve 2560x1600 yaptım.
2560x1600 da ultrada 50 75 arası fps veriyordu.

Değerlendirmelerinizi bekliyorum.

Sıcaklık kötü değil. Msi afterburner ile oyunlardaki sıcaklığınıza bakın birde. Coil whine varsa bir sorun msi'a değişiyorlar mı diye. Test sonuçları hakkında bir fikrim yok diğer gtx 970 kullananların test sonuçları ile karşılaştırın.

Unigine Benchmarkı yaptım high de 150 fps alıyor en fazla, ultrada 100 civarı.
Ekran kartı sıcaklığı 63 e kadar çıkıyor. Ve en kötüsü coil whine var ekran kartında :(
FPS değerleri nasıl sizce ? ayrıca ekranı 1440x900 ve 2560x1600 yaptım.
2560x1600 da ultrada 50 75 arası fps veriyordu.

Değerlendirmelerinizi bekliyorum.
Gayet iyi bir performans almışsınız.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı