Bilgisayarı yüksek performans modunda kullanmak sorun çıkarır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarı yıpratır, daha çabuk eskir çünkü kaynakları gereğinden fazla sömürürsün.

Knk nasıl bir kafadasın?

Şöyle bir kafadayım, sistem akıllı olduğu için boşta gerektiği kadarını tüketecek yine performansa az daha koyarak; yükte de yine aynısı olacak ve olası herhangi bir sıcaklık artışına göre termal sistem de ona göre kendini hazırlayacak. Eskimek ve yıpratmayı çok kolay bir şey zannediyorsun, yıpranma denilen şey uzun vadede gerçekleşir.

Güç tüketimi belki biraz artabilir. Dengeli modda kullanmanızı öneririm.

Şöyle bir kafadayım, sistem akıllı olduğu için boşta gerektiği kadarını tüketecek yine performansa az daha koyarak; yükte de yine aynısı olacak ve olası herhangi bir sıcaklık artışına göre termal sistem de ona göre kendini hazırlayacak. Eskimek ve yıpratmayı çok kolay bir şey zannediyorsun, yıpranma denilen şey uzun vadede gerçekleşir.
Konuyu güncelliyorum. Şuan dengeli moda aldım. Çünkü ekran kartım çok ısınıyordu. En ufak yükte 75 dereceyi geçiyordu. Dengeli modda 65 dereceyi geçmiyor.

Konuyu güncelliyorum. Şu an dengeli moda aldım. Çünkü ekran kartım çok ısınıyordu. En ufak yükte 75 dereceyi geçiyordu. Dengeli modda 65 dereceyi geçmiyor.

Benim ekran kartı yüksek performansta şu an üstüne ufak da bir OC yaptım ve 66 derece, dengeliye alsam demek ki fan bile çalıştırmayacak kart. :D

75 derece bir sıkıntı değil, fan RPM'lerine vs hiç baktın mı?

Hocam ekran kartı ısısına nasıl bakıyorsunuz oyun içi?

MSI Afterburner ile, veya Radeon Software'dan da bakılabilir.

MSI Afterburner kullanma rehberi diye aratırsanız çıkar.

Benim ekran kartı yüksek performansta şu an üstüne ufak da bir OC yaptım ve 66 derece, dengeliye alsam demek ki fan bile çalıştırmayacak kart. :D
Red Devil gerçekten baya iyi. Buz gibi kart 😄. Keşke 900TL daha koyup Red Devil modelini alsaydım diyorum.

Red Devil gerçekten baya iyi. Buz gibi kart 😄. Keşke 900TL daha koyup Red Devil modelini alsaydım diyorum.

İkinci elde var aslında, kendi kartını satarsın az koyar yine alırsın. Müthiş kart.

Yeni konular

Geri
Yukarı