Çözüldü Bilgisayarım 20-30 dk bir kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Merhaba arkadaşlari yine kapanabilir kısa keseceğim. Oyun vs açmadığım halde PC'yi zorlamıyorum ama kapanıyor direkt kapanıyor, mavi ekran vs vermeden fanlar vs her şey duruyor sadece RAM'in RGB'leri yanıyor, sorunu nasıl tespit edebilirim? PC'yi toplayalı 3 hafta falan oldu.
Ve PC kapanınca RAM'in ışıkları kapanmıyor. PC'nin sıcaklıkları gayet normal anormal bir durum yok ve son zamanlarda git gide sıklaştı 10-15 dk ya düştü.
Sistem.
R5 2600.
RX 5600 XT.
Gigabyte B450M S2H.
Adata XPG Spectrix D41G 8 GB 3200 MHz RAM.
Power:PowerBoost 500W Quark ATX Serisi Güç Kaynağı

1596967620567.png

Çözüm
O halde farkli bir guc kaynağıyla deneyin bakalım kapanacak mı degilse farklı bir sorun var demek.

Sorunu çözdüm hepinize teşekkür ediyorum öncelikle ilginiz için. Arkadaşlar sorun ekran kartı besleme kablosundaymış, ben besleme kablosunu siyah bant ile bantlamıştım renkli olduğu kablo yani daha hoş görünsün diye bandı çözüp kabloyu biraz gevşettim düzeldi 1 saattir kapanmıyor galiba kısadevre yapıyordu.
multimetre ile voltaj değerlerini verip vermediğini kontrol edebilirsin diyeceğimde o herkeste olmayabilir o yüzden speed fan programında voltajı kontrol edebilirsin.
anlatırmısın lütfen kısaca nasıl oluyor ?
Multimetre ile voltaj değerlerini verip vermediğini kontrol edebilirsin diyeceğimde o herkeste olmayabilir o yüzden Speed fan programında voltajı kontrol edebilirsin.

Şu an 5 dk sürmüyor kapanması inan foruma zor girip yazıyorum. İyice sıklaştı çıldıracağım telefonumda yok.

speed fanın alt kısımda voltaj değerleri var diğer resimde olması gereken değer aralıkları var kontrol et değerler uymuyorsa sıkıntı vardır.
Voltaj değerini bir anda kesiyor zaten normalde voltaj vermese açılmaz sistem.
voltaj değerini bir anda kesmesi hatalı olduğunu hiç açılmaması bozuk olduğuna gösterir sanki.
anlatırmısın lütfen kısaca nasıl oluyor ?

Şu an 5 dk sürmüyor kapanması inan foruma zor girip yazıyorum. İyice sıklaştı çıldıracağım telefonumda yok.
bide güç kaynağının fanı çalışıyor değil mi?

Dosya Ekleri

• speedfan.jpg
    speedfan.jpg
    50,8 KB · Görüntüleme: 40
  • Adsız.png
    Adsız.png
    41,5 KB · Görüntüleme: 48
speed fanın alt kısımda voltaj değerleri var diğer resimde olması gereken değer aralıkları var kontrol et değerler uymuyorsa sıkıntı vardır.

voltaj değerini bir anda kesmesi hatalı olduğunu hiç açılmaması bozuk olduğuna gösterir sanki.

bide güç kaynağının fanı çalışıyor değil mi?
evet güç kaynağının fanı çalışıyor.
Speed fanın alt kısımda voltaj değerleri var diğer resimde olması gereken değer aralıkları var kontrol et değerler uymuyorsa sıkıntı vardır.

Voltaj değerini bir anda kesmesi hatalı olduğunu hiç açılmaması bozuk olduğuna gösterir sanki.

Bir de güç kaynağının fanı çalışıyor değil mi?

1596975875477.png

Bundan başka bir şey çıkmıyor.

Geri
Yukarı