PUBG'de oynarken 15 20 dk sonra kapanıyor

Akın Bağbaşı

Centipat
Bilgisauarı yeni aldım 1 hafta olmadı.

Bilgisuaarımın özellikleri.

İşlemcim AMD Ryzen 5 1600 3.2GHz.
Ana kart ASRock B450M hdv.
RAM 8 GB.
Ekran kartım Sapphire RX580 8 GB Pulse.
PSU Aerocool 500W VX Plus serisi aktif PFC güç kaynağı.

Sorunumun PSU'dan kaynakşı olduğunu düşünüyorum. Yüksek grafikli oyun oynarken PUBG gibi gidiyor ama CS GO LOL gibi oyunlarda bir sıkıntım yok. PUBG'de de 100 110 FPS alıyorum ama 15 10 dk içinde bazen ekran gidiyor sadece bazen bilgisayar kapanıyor.

Acaba PSU yetersiz mi geliyor?

Güç kaynağınızdan kaynaklı olabilir, grafikleri düşük olunca sıkıntı çıkarmıyorsa yüksek ihtimalle güç kaynağınız sıkıntılı. Bileşenler zorlanınca yüksek güç tüketmeye başlıyor ve bunada PSU nuzun gücü yetmiyor yüksek ihtimalle.
o nedir tam olarak açıklar mısınız
Ekran kartının cevap vermeyi kestiği zaman bu hata alınıyor.

Güç kaynağınızdan kaynaklı olabilir, grafikleri düşük olunca sıkıntı çıkarmıyorsa yüksek ihtimalle güç kaynağınız sıkıntılı. Bileşenler zorlanınca yüksek güç tüketmeye başlıyor ve bunada PSU nuzun gücü yetmiyor yüksek ihtimalle.

düzeltmenin yolu nedir

Güç kaynağınızı yükseltmek.
600w bi psu ideal midir
peki eğer düşük grafiklere aldığımda da hata devam ederse

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı